Правозахисники ООН стурбовані сплеском сексуального насильства над жінками та дівчатами, які проживають у зонах конфлікту на сході України. Про це повідомляється на сайті Фонду народонаселення ООН.

Популярне: “Залишився один скелет”: автобус, заповнений людьми, згорів дотла. Без сліз не подивишся (ФОТО)

"Мобільні бригади ООН допомагають їм впоратися з фізичними та психологічними травмами, а також вживають усіх заходів для запобігання подібних злодіянь. Однак через брак фінансування менш ніж через місяць постраждалі можуть позбутися соціально-психологічної та медичної допомоги", – йдеться у повідомленні.

"Висока концентрація військових і воєнізованих груп, потоки зброї, слабкість правоохоронних органів і безкарність злочинців – все це призвело до зростання небезпеки насильства щодо жінок і дівчат-підлітків", – сказано в повідомленні.

У Фонді народонаселення заявили, що на продовження роботи в Україні необхідно зібрати $3,3 млн.

Кошти планується скерувати також на "створення притулків для постраждалих від насильства, забезпечення доступу жінок і дівчаток-підлітків до послуг з охорони сексуального і репродуктивного здоров'я".

Раніше українська делегація зверталася до країн-членів ООН із закликом поширити відповідні мандати на вирішення проблем сексуального насильства в тимчасово окупованих Росією регіонах.