В годину на Землю буде падати приблизно 50 метеорів Персеїди.
В ніч з 12 на 13 серпня на нічному небі земляни зможуть спостерігати красиве природне явище – метеорний потік Персеїди. В Україні зорепад почнеться в 22.00 і до світанку. Пік припадає як раз на досвітні годинники, передає Корупція.Інфо.
В цьому році метеорний потік буде складніше побачити з-за яскравого місяця, яка заповнена на три чверті. У НАСА вважають, що в 2017 році шанси побачити метеорний потік знижуються в два рази з-за яскравого місячного світла.
Щоб не пропустити метеорні явище, вам потрібно “захопити” очима якомога більший шматок неба. Найкраще вийти на вулицю і посидіти в темряві мінімум півгодини. За цей час очі адаптуються до темряви і ви зможете розглянути метеорний потік. В цьому році швидкість складе приблизно 50 метеорів на годину або один метеор в одну-дві хвилини.
“Падаючі зірки” – невеликі частинки міжпланетної речовини розмірами від піщинок до горошин. Вони входять у земну атмосферу на швидкості близько 60 кілометрів на секунду, і згораючи, залишають красивий яскравий слід. Персеїди є одними з найбільш красивих і відомих метеорних дощів. Цей потік виникає, коли Земля входить в хмару пилу від хвоста комети Свіфта – Туттля. Назвою своїм зорепад зобов’язаний сузір’я Персея, звідки вилітають “падаючі зірки”.
Всі ми звикли загадувати бажання, коли “падає зірка”. Однак, падає зовсім не вона. Давні люди не знали будови неба і того, що в ньому багато інших тіл, крім зірок, планет, Місяця і Сонця. Тому люди думали, що падають саме зірки – ну не планети!
Насправді падають маленькі частинки комет діаметром близько 1 мм або більше, які з великою швидкістю вриваються в атмосферу Землі, чим і обумовлюється їх яскравість. Вони спалахують від тертя і повністю згорають в атмосфері. Деякі з таких тіл не встигають згоряти в атмосфері і падають на Землю, і тоді вони стають метеоритами. Метеори – досить часті гості на небі Землі. За добу в атмосфері Землі спалахує до 100 мільйонів метеорів яскравіше 5 зоряної величини.