Херсонський відлік на 200–300–400.

Як повідомляє військовий експерт Олександр Коваленко, за минулий тиждень на Херсонському плацдармі було ліквідовано понад 1200 російських окупантів. Грубо говорячи, це дві БТГр. Але це брутально. З іншого боку, це дає змогу оцінити перспективу їхнього подальшого утримання правобережної Херсонщини.

Окрім знищених окупантів, ми повинні враховувати і кількість поранених, а вона завжди не менша, а найчастіше більше незворотних втрат. На жаль, точною інформацією щодо 300 окупантів на правобережжі Херсонщини я зараз не володію, але якщо припустити, що за минулий тиждень їх було теж не менше 1200, то ми говоримо вже про втрати в 2 400 як мінімум.

Тобто за тиждень РФ на правому березі Херсонщини, грубо кажучи, втратили понад 12% від свого складу до початку контрнаступу. Ще раз наголошую, це приблизні підрахунки, причому в менший бік. Зрозуміло, командування РФ намагатиметься компенсувати ці втрати, бо за збереження такої динаміки через 2 тижні все правобережне угруповання росіян втратить свою боєздатність. Але чи вона зможе цю компенсацію забезпечити за відсутності повноцінного постачання з лівого на правий берег? Ні.

І крім вирослих втрат особового складу, необхідно компенсувати втрати техніки, якої теж за тиждень було росіянами втрачено понад 350 одиниць на правому березі. Знову ж таки, практично нерозв’язна логістична дилема. Херсонський острів Зміїний починає набувати все виразніших обрисів, які до кінця вересня можуть вилитися в дуже цікавий каскад подій!

Відлік до жесту доброї волі пішов… 200 – 300 – 400.

Нагадаємо, військовий експерт та полковник запасу ЗСУ Олег Жданов заявив, що захисники почали контрнаступ не ось-ось, а тоді, коли тільки почали бити по тилах, логістиці та ППО росіян. У себе на Телеграм-каналі він пояснив, що зараз наші військові “промацують” слабкі сторони ворога, з цим і пов’язана активізація на фронті.

“Ми намагаємось нащупати слабкі місця у противника. Це грамотно. Ми бачимо вторинні, виснажливі, відволікаючі удари, серед яких приховано головний удар. Про головний напрямок знає лише Генштаб. Від жодного командира взводу, роти чи батальйону, ви не почуєте про ці плани, бо навіть і вони не мають про них знати”, – заявив експерт.

Щодо темпів звільнення територій, то Жданов пояснив, що вони не можуть бути швидкими, позаяк головні завдання України – збереження життів захисників, доцільне використання ресурсів та збереження місця для маневру й оперативної гнучкості. SW пише, що українські війська ведуть позиційні бої вздовж лінії фронту Херсон-Миколаїв. Їхні зусилля зосереджені на завданні ударів по транспортних маршрутах, зосередженнях техніки та особового складу, командних пунктах.

Зазначається, що кадри з соціальних мереж свідчать про українські удари в західній та центральній частині Херсонської області. Експерти вважають, що ЗСУ, ймовірно, також проводять локальні операції вздовж лінії зіткнення на заході Запорізької області, щоб зв’язати російські війська та завадити їхньому розгортанню. Як відомо, Україна офіційно не повідомляє про хід контрнаступу в Херсонській області. У ЗСУ кажуть тільки, що тривають позиційні бої, а назви звільнених населених пунктів не повідомляються, щоб по них не “прилетіло”.