У рф серйозні проблеми на Мелітопольському напрямку, окупанти змушені відходити.

Військовий оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець розповів, як розвивається ситуація на Мелітопольському напрямі.

За його словами, в районі Лобкове – П’ятихатки підрозділи 429-го мотострілецького полку (мсп) противника були змушені трохи відійти зі східної частини Кам’янського, одночасно продовжуючи утримувати його південну частину. Також противник залишив територію на північ від с.Жереб’янки, відійшовши на укріплені позиції на захід від села.

“За всіма ознаками, головні сили 429-го мсп противника зайняли оборону на північний схід від села Лугове фронтом у бік с.Лобкове. Командування військ противника на цьому напрямку протягом останніх 2-х діб продовжує здійснювати заходи щодо зміцнення своєї системи оборони за кордоном Грозове – Долинка, а також району оборони Верхня Криниця – Лугове – Гладке – Лісове зокрема”, – пише експерт.

На цьому напрямку противник намагається зупинити просування передових підрозділів ЗСУ за трьома основними дирекціями:

  • з Кам’янського на Василівку, вздовж р. Дніпро;
  • із П’ятихаток на Жереб’янки і далі на Лугове;
  • на південь від рубежу Грозове – Долинка.

Якщо окупантам не вдасться цього не зробити, ЗСУ прорвуться до Василівки, що поведе за собою найгірші для противника наслідки по всьому Мелітопольському напрямку.

“Звичайно, головна подія тут – поява 810-ї обр МП, яку дістали “з резервної скриньки”… На мою думку, причин цьому може бути рівно дві.

– або командування противника має на меті організацію та проведення чергової серії контратак на цьому напрямі…

– або у нього виникли досить значні побоювання щодо стійкості всієї своєї оборони у напрямку м. Василівка”, – додав Костянтин Машовець.

Крім того, військовий оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець розповів, що найбільш негативно для росіян ситуація продовжує розвиватися на Бердянському напрямі.

“Багатостраждальний 394-й мсп противника таки зміг організувати контратаку із заходу на схід від с.Рівнополь у бік дороги Рівнопіль – Старомайорське. Однак, як ми й припускали, ні “слави”, ні “честі” в цьому для себе не знайшов. Трохи просунувшись до вищезгаданої дороги, передові підрозділи знову потрапили під масований вогневий вплив ЗСУ і були змушені відійти від неї у південно-західному напрямку”, — пише експерт.

Більше того, за його словами, виконання “генерального” завдання – зупинити просування ЗСУ на цьому напрямку, у противника так і не виходить. Загальна відстань просування передових підрозділів ЗСУ з початку активізації на цій ділянці склала понад 5 км, і темпи цього просування продовжують зростати.

Також, Костянтин Машовець розповів, як розвивається історія із селом Керменчик. Там російське командування усвідомило, чим для нього може закінчитися “невдалий” розподіл сил і засобів у смугах оборони 37-й омсбр і 40-й обр, і вирішило “розрядити ситуацію” найбільш кардинально – контратакувати.

“Ну, просунуться вони з втратами десь на 1-1.5 км, і що? Це аж ніяк не зупиняє просування ЗСУ – ні на Старомлинівку, ні на Рівнопіль чи Новозлатополь, і тим більше на сам Керменчик (бо ділянка прориву ЗСУ знаходиться відчутно західніше від ділянки, де планується російська контратака)… Так, це МОЖЕ створити певний дискомфорт нашим підрозділам за напрямами Пречистівка – Новомайорське або Пречистівка – Павлівка в сенсі МТС… Але виключно дискомфорт – не більше… Але російська армійська впертість (я б назвав це дурістю) вже увійшла у військову міфологію”, – додав військовий оглядач.