Ймовірно,  танки, які надають Україні західні партнери, будуть використані у контрнаступальних операціях, які відбудуться не раніше березня 2023 року

Про це в коментарі Фактам ICTV розповів військовий експерт Олег Жданов. 
 
На питання, чи зможуть змінити поточну ситуацію на полі бою сумарно усі танки, які отримає Україна від країн Заходу, Жданов відповів заперечно. 

“Ні, вони зараз нічого не зроблять. Зараз на полі бою може з’явитись тільки рота Challenger 2, оскільки Велика Британія казала, що передадуть їх Україні негайно… Решту танків ми отримаємо не раніше березня”, – пояснив він. 

При цьому, за словами Жданова, танки радянського зразка, які передають нам партнери, можуть з’явитись на передовій хоч завтра, якщо вони сьогодні прибудуть в Україну. Він також наголосив, що західні танки, які отримає Україна, передбачають проведення контрнаступальних операцій. 

“А контрнаступальні дії у нас будуть тільки після того, як ми завершимо оборонну операцію щодо тієї спроби наступу, яку готує Путін… Треба зняти рожеві окуляри і припинити казати про контрнаступ, тому що наше головне завдання зараз – успішно провести оборонну операцію”, – додав експерт. 

Головними завданнями оборонної операції України, як пояснив Жданов, є утримання рубежу оборони та виснаження сил та ресурсів противника. Зокрема, необхідно нанести максимальне ураження російським окупантам. 

Експерт зазначив, що, незважаючи на те, що Україна отримає одразу німецькі Leopard, американські Abrams та британські Challenger, обслуговування та ремонт цих танків не мають стати великою проблемою. 

“Проблеми будуть, але для нас це не новина. І я так розумію, що ми маємо досвід – подивіться на нашу артилерію. У нас всі (різновиди – ред.) артилерії, що є в наявності в європейських країнах. Те ж саме, кожна гармата має свої унікальні особливості, кожна гармата потребує власних запчастин і фахівців, які можуть її обслуговувати та ремонтувати. Те ж саме буде і з танками”, – резюмував він.