Українські сили робили спроби зайти в околиці Кремінної. Але наступати на місто потрібно з кількох сторін. 
 
Про це в етері одного з каналів повідомив військовий Національної гвардії України Олександр Дорошенко.  
 
За його словами, для штурму міста потрібні відповідні ресурси. 
 

“У нас у різних підрозділів були спроби зайти в Кремінну на околиці міста. Але заходити і зайняти – потрібні різні ресурси, такі, як техніка і накопичення збройних сил”, – вважає військовий. 

За словами Дорошенка, росіяни мають в районі Кремінної серйозні укріплення. Це пов’язано з тим, що ця територія була окупована агресорами фактично з перших днів вторгнення, тому у них була можливість створити першу та другу лінію оборони. 

Я думаю, що Донбас вони не захочуть повертати і максимально можливо будуть його утримувати. Тому до Кремінної якщо і будемо заходити, коли буде можливість для цього, то з декількох напрямків. Зокрема зі Сватова, 
– зауважив військовий Національної гвардії.

Олександр Дорошенко повідомив, що взяття самої Кремінної не матиме стратегічного значення, оскільки місто розташоване в низині. 

“Там є такий населений пункт Привілля, воно розташоване вище. І з Привілля російська артилерія працюватиме як по Рубіжному, так і по Кремінній. Це просто зайти в Кремінну і з усіх боків знаходитимуться росіяни. Тому це потрібно робити з кількох напрямків”, – пояснив військовий. 

Водночас за словами голови Луганської військової адміністрації Сергія Гайдая, у Збройних сил України є певні успіхи в Луганській області, а ЗС РФ тим часом накопичують резерви. 

“У нас поки що все стабільно. Важкі бої ведуть Сили оборони України, але абсолютно все контрольовано. Є певні успіхи, накопичують сили російські окупаційні війська для можливого якогось контрнаступу. Але, тим не менш, поки що в них там щось вибухає”, — зазначив очільник регіону. 

Також, за його інформацією, у Кремінній та Рубіжному 25 січня внаслідок вибухів постраждало кілька десятків російських солдатів. 

“Там оточили всю територію, поки точних цифр не можемо знати, але це десятки людей”, — уточнив Гайдай. 

Він також акцентував, що в області готуються до найважчих сценаріїв. 

“Готуємося до найнесподіваніших і найважчих сценаріїв. Наше військове командування повністю бачить усю карту бойових дій. Є дані про пересування ворога, про наявність резервів і передислокацію. Ми, зі свого боку, я регулярно проїжджаю вздовж лінії фронту в Луганській області, від Харківської до Донецької області, спілкуюся з усіма підрозділами, які беруть участь в обороні. Збираю всю інформацію, що їм потрібно. Ми намагаємося максимально швидко реагувати”, — сказав голова Луганської ОВА. 

Гайдай наголосив, що не сумнівається в тому, що область буде звільнена і Україна переможе. 

“Я впевнений, що перемога однозначно буде за нами. Питання тільки коли і якою ціною. Тому що навіть 140-мільйонна стара махина ніколи не переможе Україну. Це однозначно”, — резюмував він.

Й справді, в той час коли для українського командування питання ціни перемоги стоїть на першому місці, для військових керівників РФ життя загарбників не варте ні грама. Зокрема нещодавно стало відомо, що російське командування використовує мобільні крематорії, щоб приховати катастрофічні втрати.  

За даними Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО), враховуючи катастрофічну ситуацію, що склалась, противник активно використовує мобільні крематорії. Зокрема, в тилу передових позицій окупантів відмічається постійне переміщення близько п’яти таких крематоріїв.  

Кремації відбуваються без будь-якої ідентифікації та обліку тіл померлих окупантів.  

Таким чином російське командування приховує величезні втрати особового складу та продовжує застосовувати традиційну російську практику позбавлення сімей загиблих пільг та компенсацій, розрекламованих російською пропагандою.