Відповідне рішення 3 вересня підтримала Верховна Рада

Мова про електроенергію. Відтепер тарифи для побутових потреб ОСББ та ЖЕКів будуть такі ж, як і для населення: за світло у дворах, ліфтах і під’їздах, таким чином, доведеться платити менше.

Раніше електроенергію для освітлення прибудинкових територій купували за цінами для побутових споживачів, які вище. Тепер ситуація зміниться. До того ж за тарифами для населення споживатимуть електроенергію і котельні, розташовані всередині або на даху житлового будинку, гуртожитку переселенців і релігійні організації.

Нагадаємо, в цей час в Україні зростають тарифи на газ. Представник “Нафтогазу” Максим Рабинович розповів в ефірі одного з центральних телеканалів, що буде з цінами на газ для побутових споживачів в опалювальний сезон.

“Ціни на блакитне паливо зростають. Традиційно в літній період вони навпаки – падають. Буквально 2-3 місяці тому ми бачили рекордне падіння за 15 років в світі і в Україні, в тому числі. Ціна була менше 3 грн. Зараз йде сезонне зростання, і це цілком природно “, – зазначив Рабинович. – “Ціна зараз коректується, так як на світових хабах і на європейських йде зростання. Хочу нагадати, що ця ціна удвічі менше, ніж в 2019 році. Є індикатори та чинники впливу, які не дають рости більше. В сховищах України більш ніж 25 млрд кубів газу. Це дає нам надію, що значного зростання не буде в цьому році “.

Проте, згідно з макропрогнозом Мінекономіки, блакитне паливо для населення має зрости на 19% в 2021 році, 24% у 2022 році і 6% в 2023 році.