Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов вважає, що країни-партнери України по «Кримській платформі» мають перейти до активних дій у зв’язку з ситуацією в окупованому Криму. Про це він сказав у інтерв’ю Радіо Свобода.

«Мені дуже приємно і я був дуже вражений, коли така кількість партнерів підтримала „Кримську платформу“, але після цього мають бути дії», — сказав він.

Данілов нагадав про загострення ситуації в окупованому Криму.

«Обіцяти і робити — це дві різні дії… Я був вражений кількістю партнерів, які підтримали Кримську платформу, але зараз після цього мають бути дії. Ви бачите, що зараз відбувається в Криму. Людей забирають до в’язниці, лишають їх можливості жити, їх катують, і словосполучення „ми занепокоєні“ на сьогоднішній день, я вважаю, занадто мало для того, щоб це все продовжувалося в сучасному світі», — сказав секретар РНБО.

Він вважає, що словосполучення «ми занепокоєні» на сьогодні занадто замало для того, щоб це все продовжувалося.

«Це мали б бути активні дії. Вони можуть бути різні: економічні, фінансові, мова не йде про військову складову„, — додав Данілов.

Відзначимо, що вчора стало відомо про те, що Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, якого окупаційна влада Криму звинувачує в диверсії, заявив, що він продовжить боротьбу, навіть перебуваючи в ув’язненні. За словами журналіста, арешт – це помста Росії за його участь в саміті “Кримська платформа”.

Лист політика опублікував його адвокат Микола Полозов. Джелялов пише, що був готовий до такого розвитку подій і не має наміру відступати від обраного шляху.

“Буду продовжувати боротьбу доступними мені тут в ув’язненні способами. Під час обшуку в моєму будинку співробітник, який його проводив, між іншим, сказав: “Ваша зброя – слово. А це набагато небезпечніше”. Так що моя “зброя “зі мною”, – зазначив він.

Політик також звернувся до представників кримськотатарського народу і закликав їх “не відступати” і “не зупинятися”.

“Мій народ! Не вірте лицемірним викривачам, які будуть вмовляти, що жертва насильства сама винна в насильстві над нею! Вони скажуть, що я сам “наражався”, що якби я сидів тихо, був би дома з сім’єю… Нехай скоєне зі мною не вселяє в вас страх, адже це одна з їхніх цілей”, – написав заступник голови Меджлісу.

Політв’язень також додав, що його арешт є доказом мстивого характеру Кремля. За його словами, російська влада “демонструє готовність виганяти, ізолювати людей, які продовжують боротьбу за демократичні цінності і свободи”.

Відзначимо, що Силові структури окупаційної влади Криму висунули звинувачення заступнику голови кримсько-татарського Меджлісу Наріману Джелялову, який напередодні був незаконно затриманий ФСБ, по ст. 281 Кримінального кодексу Російської Федерації. Ця стаття про участь в диверсії проти державного ладу і передбачає відповідальність до 15 років позбавлення волі.

Про це на своїй сторінці в Facebook розповів глава Меджлісу та екснардеп Верховної Ради Рефат Чубаров. Він вказав, що таким чином Кремль намагається помститися за проведення Кримської платформи, а також дискредитувати всю згуртовану організацію кримських татар, які виступають проти окупації півострова.

“Відомо, що Наріман Джеляль відкинув висунуті йому російськими окупантами сфабриковані та вигадані підозри в нібито скоєному ним злочину та відмовився сьогодні брати участь в будь-яких слідчих заходах”, – вказав Чубаров.

Також політик додав, що аналогічні статті кримінального кодексу висунуті проти ще двох кримських татар і двоюрідних братів – Ахтемова Азіза й Ахтемова Асана. Професійні адвокати і юристи намагаються подолати штучні перешкоди, щоб “включитися” в процес і довести невинність людей, яких Російська Федерація переслідує з політичних мотивів, завершив Чубаров.