Військовий експерт Роман Світан озвучив головну мету наради Залужного з американським генералом Марком Міллі.

 

 

Як відомо, Генерал армії США Марк Міллі провів зустріч із Головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм Залужним. Журналістка “Фабрики новин” запитала у Романа Світана, що хотів донести до 20-го голови Об’єднаного комітету начальників штабів український воєначальник.

“Перше, що я, припустимо, побачив: у Пентагоні є комітет начальників штабів родів військ за напрямками, є певні начальники штабів місій і так далі. Це об’єднаний комітет, до якого, я так розумію, вже запросили і нас. І нас бачать учасниками цього круглого столу начальників штабів, бо генерал Залужний виконав своє завдання (він щонайменше ЗСУ підготував до такого стану, що, припустимо, той самий Пентагон уже приймає як структурний підрозділ нашу армію)”, – озвучив свою думку військовий експерт.

Полковник запасу ЗСУ розповів про важливе значення зустрічі Залужного з Міллі: “Такого роду прямі, а тим паче ще й особисті стосунки й особисті зустрічі такого рівня дуже багато дають і самому Генштабу. Вирішуються деякі питання, які не можна у жодному разі виносити на загальний огляд або навіть доповідати політикам кожної з країн, тобто ні Міллі не доповідатиме, ні Залужний не має озвучувати деякі моменти, пов’язані з воєнними діями, з ймовірними діями, з ймовірною загрозою, яку неможливо й у жодному разі не можна передавати політикам”.

За словами заступниці міністра оборони країни Ганни Маляр, Залужний і Міллі “говорили про поточну ситуацію, обмінялися думками та позиціями”.

“Ми вкотре дякували нашим партнерам за допомогу, надану Сполученими Штатами та союзниками Україні. Валерій Федорович на зустрічі окреслив потреби, необхідні ЗСУ для прискорення нашої перемоги”, – зазначила Маляр у Facebook.

Чиновниця додала, що для релізів щодо таких подій передбачено відповідний порядок викладу.

“Тому вони завжди написані сухою діловою мовою, коротко про основне та узгоджені сторонами. Тож навіть коли хочеться викласти щось емоційне з побаченого і почутого та написати про це простою мовою – немає шансів. Хіба колись у мемуарах, і то не факт. Із того, що бачила і можу сказати: партнери і союзники нас підтримують. Слово “перемога” ми розуміємо ідентично”, – наголосила Маляр.

Партнери і союзники підтримують Україну.

Вже відомо, що США завершують розробку великого пакету військової допомоги Україні, обсяг якого може становити 2,6 мільярда доларів. Про це повідомляє CNN із посиланням на поінформовані джерела.

За словами одного з джерел, пакет ще не остаточно сформований, але може бути наданий до кінця тижня і він є одним із найбільших, оголошених з початку війни.

Вже відомо, що він включатиме більше броньованих бойових машин Bradley, що у поєднанні зі Stryker є значним збільшенням кількості бронетехніки, яку США зобов’язалися надати Україні для боротьби з Росією.

За словами джерела, до списку також увійшли протимінні машини, відомі як MRAP.

Очікується, що пакет не включатиме танки чи ракети далекого радіусу дії, про які неодноразово просила Україна.

“Проте, ймовірно, США надішлють Україні більше боєприпасів для артилерійських систем і ракетних комплексів HIMARS, які постійно надавалися в останніх пакетах допомоги”, – повідомляють журналісти.

Окрім цього, очікується, що допомога включатиме ракети для систем ППО.

Про черговий пакет буде оголошено за підсумками зустрічі на базі Рамштайну у Німеччині 20 січня. У ній візьмуть участь міністр оборони Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.