США на саміті “Кримської платформи” представлятиме міністр транспорту США Пітер Буттіджедж.

Президент США Джо Байден не приїде. Про це в інтерв’ю “Суспільне” розповів член “Кримської платформи”, депутат Верховної Ради і лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

“Сполучені Штати направляють Міністра транспорту, він досить впливова фігура в Кабінеті міністрів США, це Пітер Буттіджедж”, – розповів Джемілєв.

Раніше заступник помічника Держсекретаря з питань Європи та Євразії Джордж Кент повідомив, що США на “Кримській платформі” представлятиме член уряду.

Пітер Буттіджедж – політик, міністр транспорту США, колишній мер міста Саут-Бенд в штаті Індіана. Він лейтенант резерву ВМС США, ветеран війни в Афганістані, працював у міжнародній консалтинговій компанії McKinsey & Company. Крім того, він став першим міністром з спільноти ЛГБТ, якого затвердив Сенат.

Нагадаємо, “Кримська платформа”-це міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації Криму.

Його у вересні 2020 року оголосив президент Володимир Зеленський у зверненні до Генеральної асамблеї ООН. За задумом, платформа функціонуватиме на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів та експертних кіл.

Перший саміт «Кримської платформи» має відбутися 23 серпня 2021 року – напередодні 30-ої річниці Дня Незалежності України. У ньому, як оголошував раніше Зеленський, мають узяти участь близько 30 країн. Їхній перелік не розголошується, але про готовність приєднатися вже заявляли зокрема в Туреччині, Великій Британії, Естонії, Польщі, Молдові та Словаччині.

У Росії ж, коментуючи «Кримську платформу», заявили, що вважають всі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними та сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб’єктів Російської Федерації».