Народний депутат України Вадим Новинський у минулому був російським олігархом. За часів Віктора Януковича він отримав українське громадянство й зараз діє проти інтересів Україні.

Про це у трансляції 24 каналу сказав представник української делегації у Тристоронній контактній групі та журналіст Денис Казанський. Він зазначив, що ніхто не підіймає питання, щоб забрати у Новинського громадянство, яке надали за указом Януковича.

“Було б добре, якби він отримав паспорт і тихо собі працював, але проблема в тому, що Новинський веде руйнівну діяльність. Він знищує деякі українські підприємства”, – зазначив Казанський.

“Також він веде політичну діяльність. Тобто з Росії приїхала людина, яка в Україні диктує свої правила. Розповідає, за що голосувати, які закони ухвалювати й сам ухвалює для нас закони. Каже, що українська не потрібна, а треба більше російської, якою він міг вільно користуватися в Росії без жодних обмежень”, – додав журналіст.

Казанський розповів, що Новинський викупив Чорноморський суднобудівний завод. Це одне з найстаріших українських підприємств, яке будує кораблі. Його заснували наприкінці XIX років.

“Новинський остаточно довів завод до банкрутства. Останні роки будували корабель “Володимир Великий” для військового флоту. Він так і не добудований. Його частини іржавіють у порожніх цехах. Депутат нищить цей завод, щоб на його місці збудувати морський порт”, – сказав Казанський.

На спорудження корвету “Володимир Великий” Україна з 2011 року витратила понад 570 мільйонів гривень. Реалізувати проєкт планують у 2023 році.