Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заради миру на Донбасі готовий вести діалог з представниками, але не ватажками окремих районів Донецької та Луганської областей.

Про це він розповів в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Є люди, які можуть бути учасниками переговорів. Скажімо, Офіс президента підписує указ про призначення на посаду в Мінську групу Фокіна. Він і запрошує, і може говорити про те, чого вони (представники ОРДЛО. – ред.) насправді хочуть”, – сказав Кравчук.

Він нагадав, що вже виступав зі зверненням до представників ОРДЛО: “Коли починалися ці події, я на одному з телеканалів звернувся до ватажків Луганської та Донецької областей з проханням: будь ласка, підготуйте письмово пропозиції, що ви хочете мати на території цих районів – це особливий статус, автономія, ознаки державності, напишіть, на які кроки ви могли б піти для компромісу. Жодної відповіді я не отримав. Якщо їх запросять до Києва – вони не приїдуть, а ми й не запрошували “.

“Я говорю не про прямі переговори з ватажками, щоб було ясніше … Є там люди, які не зв’язані, скажімо, суто на політичних питаннях, можливо, є вчені, можливо, є інші – і з тієї, і з нашого боку почати говорити на цьому рівні. Щоб це відразу не виглядало, як державний рівень. і коли вони напишуть якусь дорожню карту, і цю карту узгодять з Києвом, і з тими регіонами, звідки вони прийшли, тоді можна ставити питання на більш високому рівні зустрічей для прийняття остаточного рішення. Зараз йде питання про з’ясування точних позицій і кроків “, – додав Кравчук.

Як зазначив перший президент, якщо шукати шляхи вирішення проблеми – треба “вести розмову, домовлятися, крок за кроком”.

“Якщо ми хочемо чогось досягти, хочемо миру на Донбасі, – як можна домогтися миру, ні з ким не розмовляючи ?! Прийдуть сили ООН, ОБСЄ, поставлять своїх військових, одягнуть білі каски, і все? Не буде такого”, – підкреслив він.

При цьому Кравчук уточнив, що готовий говорити з ким завгодно, але ніколи не підпише документи, які шкодять Україні.