На засіданні Тристоронньої контактної групи 22 грудня домовились й далі дотримуватися угоди про режим тиші на Донбасі.
Міністерство оборони України та Збройні Сили України вітають досягнуте в рамках засідання Тристоронньої контактної групи 22 грудня 2021 року порозуміння щодо рішучості повністю дотримуватися Заходів щодо посилення режиму припинення вогню, узгоджених 22 липня 2020 року, повідомляють у МЗС
Принагідно ЗС України запевняють щодо своєї позиції послідовно та неухильно дотримуватись режиму припинення вогню, передбачених вищезазначеними Заходами, в тому числі щодо умов відкриття вогню у відповідь.
Хочемо подякувати нашим захисникам і захисницям, які боронять Україну, та привітати з майбутніми Різдвом і Новим роком і побажати всім нам мирного неба над головами.
Що слід розуміти. Україна зуміла змусити Кремль піти на перший крок, який необхідний для розблокування мирного процесу на Донбасі. РФ тут програла у дипломатичному, а й військовому плані.
Для початку – Збройні Сили України навчилися «саджати» своїми засобами РЕБ дрони російських окупантів, які використовувалися або для наведення артилерії, або для нальотів, що «турбують», на позиції наших військ, пише телеграм канал Вертикаль.
Крім того, вчора ЗСУ під Маріуполем провели демонстративні стрілянини з протитанкових комплексів «Джевелін», які показали – у разі чого танки РФ буквально за хвилину можуть стати купою палаючого металобрухту, і це також непогано «остудило» кремлівських «яструбів».
Словом, Україна зуміла показати, що за допомогою «Байрактарів», «Джевелінів» та силами РЕБ уміє вести «війну майбутнього», РФ була змушена це визнати, і першим кроком такого визнання стала досягнута вчора угода про повернення до «режиму припинення вогню».
Після цього планувати збройну агресію проти України для Кремля – вже «не з руки», адже РФ і Путін особисто втратили ініціативу, і тут дипломатія – єдиний спосіб «зберегти обличчя».
Ситуацію вже прокоментував Офіс президента:
Відбулося засідання Тристоронньої контактної групи, яке дає змогу засвідчити стриманий оптимізм щодо можливої деескалації ситуації на Донбасі та розблокування мирного процесу. На засіданні було досягнуто спільного розуміння необхідності відновлення дії режиму припинення вогню в межах відповідних Заходів, узгоджених 22 липня 2020 року, що засвідчується, зокрема, й представниками ОБСЄ.
«Уперше за довгий час відчувається реальна можливість забезпечити тишу на лінії дотику в Донецькій і Луганській областях, – зазначив виконувач обов’язків першого заступника глави делегації України в ТКГ Андрій Костін. – Українська сторона повністю готова до цього. Важливо, що ми побачили готовність і іншої сторони до цього кроку».
Особливо важливим цей результат є з огляду на прийдешні зимові свята. Для наших громадян традиційно зустрічати Різдво та Новий рік у спокої й разом з найближчими людьми. Безпековий компонент усвідомлюється як визначальний. Здатність гарантувати стовідсоткове виконання відповідних обіцянок та реалізувати Заходи з посилення режиму припинення вогню, погоджені 22 липня минулого року, означатиме й можливість пройти шляхом миру та через інші необхідні пункти.
Українська сторона також продовжує працювати в усіх доступних форматах для звільнення утримуваних осіб, відкриття КПВВ, забезпечення реалізації інших домовленостей в інтересах усіх українців по обидва боки лінії дотику.
Як зазначив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак відновлення режиму припинення вогню, є кроком до деескалації на сході України.
“Наші багатомісячні зусилля задля повернення до повноцінного дотримання режиму припинення вогню дали плоди.
Штаб ООС повідомляє про “тишу” на Донбасі протягом доби
“Упродовж минулої доби, 22 грудня, та станом на 7 годину ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.
Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації”.