Українська чинна влада пробує розширити свої медіа майданчики.

Спочатку в центрі обговорень був канал “ДОМ”, потім “Рада”. Тепер ось нова історія. Однією з ТОП-тем сьогодення стала новина про те, що народний депутат від “Слуг народу” Олексій Ковальов придбав “4 канал”, який раніше належав нардепу 8-го скликання Верховної Ради Дмитру Добродомову.

Політичний експерт Віктор Таран проаналізував ситуацію, висловившись із цього приводу виданню Коментарі.

Він зазначає, що після того, як стало відомо про придбання нардепом Ковальовим телеканалу, у нього особисто виникло відразу кілька питань. Перше питання, зазначає експерт, де взяв такі великі кошти простий депутат? Друге питання: що з цього приводу думає НАЗК та НАБУ? І третє питання: чи розуміє Ковальов, що він тепер відповідає двом із трьох ознак закону про олігархів, список яких складе РНБО?

Своєю чергою сам Ковальов пояснив “Українській Правді” справжню причину купівлі “4 каналу”:

“4 телеканал”, на мій погляд, єдиний серед приватних мовників в Україні, який рівновіддалений від усіх політичних та олігархічних груп.

Переконаний, подібних медіа дуже бракує в Україні, адже телеканали, що обслуговують виключно власних господарів, завдають значної шкоди нашій державі та українському народу.

Відтак, наша родина вирішила придбати телеканал і зробити його ще якіснішим, потужнішим та популярнішим. Маю плани на швидкий розвиток, а репутація та професійність команди “плюс” нові додаткові можливості забезпечать “4 каналу” можливість дуже швидко стати одним зі лідерів серед інформаційних каналів.

Проукраїнський вектор каналу буде збережений, незалежна редакційна політика також. Вважаю, що телеканал має бути більш чітко спрямований на посилення об’єднавчих процесів в українському суспільстві. Це ще одне наше завдання в найближчий перспективі”.

Водночас один з українських Телеграм-каналів звертає увагу на інших аспект. Там нагадують, що на «4 каналі», працює одіозний Остап Дроздов, який славиться своїми праворадикальними поглядами і не дуже шанує Зеленського.

У січні цього року закликав українців «скинути» Зеленського з посади президента. І в принципі поводиться як останній покидьок, постійно розпалюючи, наприклад називаючи “неправильних” на його думку українців імбецилами, убогими та одноклітинними. Нацрада з ТБ і радіо через це винесла телеканалу попередження. І Дроздов – не єдиний з-поміж упоротих на цьому каналі.

“Українська правда”, посилаючись на співробітників телеканалу, пише, що Ковальов був присутнім на їхньому корпоративі, де його і представили як нового власника.

Під час свята він підписав із менеджментом угоду про невтручання у редакційну політику. У коментарі виданню Ковальов пообіцяв пізніше оприлюднити свою позицію щодо угоди. Хоча всі чудово розуміють, що він фактично є номінальним власником телеканалу. Таким чином, до медіа-імперії Зеленського, що будується, до двох державних каналів «ДОМ» і «Рада», додався приватний.

Так ось, до нових господарів цієї медіа-імперії питання – розпал на «4 каналі» залишиться, чи неадекватів таки попросять геть із телеканалу?

Варто зазначити, що Олексій Ковальов родом з Херсонської області. Він вчився в “Одеській юридичній академії”. З 2017 року Ковальов є засновником та директор ТОВ “Херсонські аграрії”, а з 2018 року – співзасновником та директором ПП “ЛК-АГРО”.
У Верховну Раду прийшов у 2019 році. Зараз є членом Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.