Одна з головних тем, обговорюваних зараз всередині «Слуги народу» – посилення позицій секретаря РНБО Данілова, пише телеграм-канал «Политика страны».

На тлі активності по введенню санкцій і інших рішень у Данілова стали проявлятися великі амбіції. В тому числі, кажуть, що він не проти стати главою Офісу президента в разі, якщо численні скандали (на кшталт вагнергейта) все-таки накриють з головою Андрія Єрмака і йому доведеться піти.

Втім, як уже неодноразово бувало в українській політиці, як тільки один діяч набирає обертів, проти нього створюється широка коаліція із «зграї товаришів», яка починає його топити.

До слова, нещодавно пройшов слух про те, що головою Офісу президента може стати глава бюджетного комітету Аристов після чого почалася потужна хвиля його дискредитації по всіх можливих каналах. Хоча сам Аристов своїм знайомим каже, що у нього і в думках не було підсиджувати Єрмака і слух запустили без його відома.

Варто зазначити, що Центр протидії дезінформації, анонсований президентом Володимиром Зеленським, запрацює з 16 березня. Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

“Рішенням РНБО центр був створений. Він починає працювати із наступного вівторка. Сам центр буде знаходитися в ситуаційному центрі апарату РНБО, який знаходиться на вулиці Банковій. З вівторка цей ситуаційний центр починає працювати. В апараті РНБО ми уже протягом року проводимо таку роботу, ми займаємося цими питаннями. Зараз буде максимальна активізація і ми будемо в щоденному режимі 24 на 7, і  цей центр буде працювати. До центру будуть залучені представники нашої розвідспільноти, відповідні міністерства і відомства і ми зможемо надати відсіч тій дезінформації, яка є на території України з боку Російської Федерації”, – розповів Данілов.

За його словами, центр необхідний, тому що інформаційна війна з РФ перейшла в активну фазу. Зокрема, за останні 3 місяці змінилася тенденція заходу інформації з РФ і набирає обертів.  Данілов додав, що Україна має дати відповідь.

Секретар РНБО зазначив, що центр не буде закритою інституцією і суспільство будуть інформувати про певні події. Також він повідомив, що центр буде мати окремого керівника, якого призначить президент своїм указом. Наразі там працюватимуть співробітники апарату РНБО, які займаються питаннями протидії дезінформації.