Рішення США не оголошувати санкції проти компанії-оператора “Північного потоку-2” Nord Stream 2 AG та її керівника стало поразкою української дипломатії.
Таку думку висловив в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24” експерт-міжнародник Ілія Куса.
“Я вважаю, що трубу добудують, це моя позиція. Це не поразка американської дипломатії, ця поразка української дипломатії. В заяві Держдепу було сказано, що дипломатія своєї мети досягла.
Для них “Північний потік-2” – це про відносини з Німеччиною. І в їх національних інтересах, тому що сьогодні зовнішня політика США стосується союзників, зберегти відносини з союзниками, вони це зробили. За великим рахунком, Байден виконав одне зі своїх зовнішньополітичних завдань.
Те, що нам від цього погано, не означає, що це погано для американців. Тому проєктувати наш програш на них не варто – це ілюзія і самообман”, – сказав експерт.
Нагадаємо, Сполучені Штати підтвердили, що не оголошуватимуть санкцій проти компанії-оператора “Північного потоку-2” Nord Stream 2 AG та її керівника. У поясненні такого кроку зазначається, що відмова від санкцій “відповідає національним інтересам” США.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що добудова російського газогону “Північний потік-2” буде поразкою американської дипломатії.
У свою чергу, Верховна Рада прийняла звернення до США з приводу відмови від санкцій проти компанії-оператора російського газопроводу “Північний потік-2”. Про мету цього звернення розповів спікер Верховної Ради Дмитро Разумков у програмі “Україна з Тиграном Мартиросяном”.
“Якщо ми говоримо про діяльність Верховної Ради в сьогоднішніх умовах, то ми багато робили, робимо, і, я впевнений, будемо робити для того, щоб цей проєкт не був завершений.
Але в цьому плані нам потрібно мати потужну команду партнерів і серед європейських країн, і серед інших держав світу для того, щоб протистояти. Санкційний тиск є досить ефективним механізмом протидії Росії, він довів себе ще до окупації Криму, до підтримки так званих “ЛНР/ДНР”, — сказав він.
Разумков зазначив, що дуже важливо діяти до досягнення результату.
“Це логічна і правильна позиція Верховної Ради — проголосувати за таке звернення. Сподіваюся, що з урахуванням позицій всіх інших колег ми будемо продовжувати боротьбу. Немає сенсу розпатякувати, з якою ймовірністю буде добудований Північний потік – 2, треба менше говорити, більше працювати”, — сказав він.