Справа про ймовірну причетність Петра Порошенка до “труби Віктора Медведчука” є прикладом ганебної змови. Наразі у цій справі немає підозр, але є безліч речей, які вказують на домовленість політиків.

Ексдепутат Сергій Лещенко розповів, що за допомогою держави та органів, які були під контролем Порошенка, Медведчук отримав стабільний доступ до великих грошей. Як зазначив журналіст, згодом він інвестував їх у політику, розвиток медіа, а потім – у геополітичний поворот України в напрямку Росії.

За словами Лещенка, щонайменше 3 державні органи залишили відбитки в історії про “трубу Медведчука”. Як заявив ексдепутат, чи будуть у цій справі покази щодо Порошенка, можна буде побачити лише згодом у матеріалах.

“Тут вже питання, чи дасть свідчення Арсеній Яценюк під протокол, а це дуже важливо, що було зірвано розгляд питання на Кабміні, коли він виніс його, а міністри від Порошенка не прийшли”,– розповів журналіст.

На думку Лещенка, чинна влада почала розглядати Порошенка не як політика, а як олігарха.

“Як Медведчука, Коломойського, Ахметова, Фірташа – всі одним миром мазані”, – наголосив він.

Як підсумував ексдепутат, якщо на Порошенка будуть дивитися як на олігарха, то тоді все стане на свої місця.

Крім цього, за словами Лещенка, Рада нацбезпеки України може ввести санкції проти білорусів, які стали прикриттям для Віктора Медведчука у справі дизельної труби. Тож, вже до кінця 2021 року ця справа може закінчитися для олігарха підозрою.

Він додав, що що наприкінці каденції Порошенка, Медведчук зустрічався з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

“Щоб у Медведчука не забрали його трубу, після переговорів з Лукашенком, він продав цю дизельну трубу. На 50% вона стала власністю такого собі Миколая Вороб’я. Це гаманець Лукашенка”, – повідомив Лещенко

Тодішній антимонопольний комітет на це дав згоду. Лещенко також наголосив, що у Вороб’я є ще банки, в яких Медведчук тримає свої гроші.

Ще відомо, що олігарха Віктора Медвечука можуть продовжити допитувати у межах цієї справи, якщо назбирають достатньо доказів.

За його словами, якщо ж переконливої бази доказів не буде, то справа може зайти в глухий кут. Також не варто очікувати на підозру найближчим часом. Але в перспективі, можливо, 2021 року – все цілком може закінчитися, зокрема і для Медведчука.

“Тут не можна робити “холостий вистріл” – занадто високі ставки в грі. Має бути серозна доказова база”,– наголосив Лещенко.

Як вважає Лещенко, варто, що мовиться не про політичне переслідування, а про реальне розкручування історії.