Часів Яр стане однією з найгарячіших точок на фронті вже у другій половині 2024 року.

Таку думку висловив військовий експерт Олександр Коваленко.

«Наразі в напрямку міста формуються умови для проведення успішного наступу РОВ. До таких умов належить захоплення Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки», — пише експерт.

Так, за словами Коваленка, захоплення Богданівки дасть змогу окупантам вийти на північний сектор Часова Яру, через Калинівку форсувати канал, перерізати трасу 0506. Захоплення Іванівського дасть змогу вийти на Ступочки, охопити місто з півдня. Станом на сьогодні російські війська контролюють північно-східну частину Іванівського і намагаються закріпитися в центрі.

Крім того, захоплення Кліщіївки та Андріївки дасть змогу росіянам убезпечити просування трасою 0504, і «оголений південний фланг може вилитися в дуже неприємні події», зазначає експерт. Хоча успіхів у цих локаціях окупанти поки що не мають.

«Фактично, без захоплення цих сіл і н.п., а точніше того, що від них залишилося, каталізувати наступ на Часів Яр не зможуть. Точніше, зможуть, але результати такої каталізації будуть не надто хороші», — підкреслює Коваленко, додаючи, що зараз окупанти намагаються зачепитися на східних околицях Часового Яру, водночас по місту працює не тільки артилерія, а й нарощують удари КАБами.

«Поки що ресурсу для повторення Авдіївського сценарію в РОВ недостатньо, але до другої половини 2024 року його цілком можуть наростити і наростять. Комбінуючи кількісну перевагу і домінування в повітрі, командування РОВ має намір до кінця року закрити питання з Часовим Яром», — вважає експерт.

Раніше Коваленко заявляв, що масштабна битва за Часів Яр на Донеччині ще не розпочалася.

«Неможливо проводити в Часовому Яру наступальні дії без повного контролю того ж Іванівського, тієї ж Богданівки, і коли Кліщіївка та Андріївка не утворюють єдиної лінії боєзіткнення. Тобто це такий виступ, який росіянам взагалі не комфортний», – пояснив він.

Наразі ворог має змогу просуватися через Хромове, росіяни використовують трасу Т0504, щоб дійти до околиць Часів Яру.

«Але при цьому це не означає, що вже розпочалася масштабна битва за саме місто. Вона може розпочатися приблизно у червні 2024 року, в другій половині 2024 року. Поки що це все – саме процес створення умов для цієї каталізації та вже наступальних дій», – резюмував Коваленко.

Водночас співзасновник і аналітик проєкту DeepState Роман Погорілий заявляв, що російські війська вже зайшли на висоти Часового Яру, ситуація там важка.

«Зараз важкі бої йдуть саме за село Іванівське, яке знаходиться біля Часового Яру. Московити вже не один раз заявляють, нібито вони взяли повністю під контроль цей населений пункт, що не відповідає дійсності. Наші військові там ведуть бої, вони стримують натиск. Але, на жаль, московити вже зайшли на висоти Часового Яру, що вже не можна було допускати, бо начебто раніше заявлялося, що вибудовуються ІФС (інженерно-фортифікаційні споруди) для оборони Часового Яру в цілому. Але, як ми бачимо, вони вже підібралися впритул, тому тут залишається питання відкритим», — сказав він.

Аналітик неодноразово підкреслював, що Часів Яр — це стратегічно важливе місто, що стоїть на панівних висотах.

«З висоти у них буде більший зоровий контроль, певною мірою, вогневий контроль, логістика, на яку вони постійно полюють. І це теж неприємно. Відповідно, вони вже зайшли на Часовоярівські висоти, де за словами командування, загалом, має бути оборона. У самому місті, найімовірніше, просто не буде можливості триматися. Московити, якщо не зможуть просуватися по землі, то будуть дуже сильно обстрілювати», — вважає Погорілий.