Детективи НАБУ і слідчі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомили про підозру колишньому міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну. Екс-міністр підозрюється в скоєнні незаконних дій, внаслідок яких державний бюджет недоотримав 30,5 млн гривень.

Так, дії екс-чиновника кваліфіковані за ч.2 ст.211 Кримінального кодексу України (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах).

Про це передає прес-служба НАБУ.

Слідство встановило, що колишній міністр в грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. У той же час, один з цих зборів – адміністративний – є прибутковою частиною державного бюджету, тому змінити його розмір могла тільки Верховна Рада, а не міністр.
“До того ж, Міністерство фінансів України виступало проти зменшення всіх портових зборів, серед іншого, підкреслюючи, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів до державного бюджету. Про що Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово”, – підкреслили в НАБУ.

В результаті, згідно слідству, рішення колишнього міністра про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до держбюджету в 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн ..

“Ці дані підтверджені Госаудітслужбой і судовою експертизою. Після Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети”, – підсумували в НАБУ.