Російські військові обстрілюють деякі населені пункти у Харківській області, де не виключається відкриття другого фронту. Також російські окупанти проводять певні заходи на території Білорусі.
Про це під час брифінгу розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов.
Коментуючи ймовірне відкриття другого фронту на Харківському напрямку, Громов сказав, що такої можливості не виключають. Він заявив, що українські сили спостерігають за діями та обстрілами з боку противника.
Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу зазначив, що ворог проводить обстріли певних населених пунктів і певних ділянок місцевості. За словами Громова, у такий спосіб росіяни намагаються прощупати оборону ЗСУ та виявити слабкі місця.
Окупанти прагнуть виявити можливі напрямки дій своїх військ. Загарбники, як сказав Громов, проводять так звану підготовку своїх артилерійських підрозділів у бойових умовах. Також не виключається, що Росія проводить ротацію підрозділів і “як було у 2014 році – тренується на нас”.
Відкриття другого фронту на Харківському напрямку ми наразі не спостерігаємо та не передбачаємо,
– заявив Громов.
Ознак створення ударних угруповань у Білорусі – немає.
Також під час брифінгу Олексій Громов прокоментував загрозу наступу росіян з території Білорусі. За його словами, розвідка та інші структури ведуть активний збір інформації та відстежують ситуацію.
Ознак створення наступального угруповання з Білорусі – немає,
– констатував Громов.
Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ додав, що збройні сили Росії та Білорусі проводять певні заходи.
Президент Польщі Анджей Дуда також заявив про сумнів щодо офіційного вступу Білорусі у війну проти України.
“Я не думаю, що влада Білорусі і білоруське суспільство вирішать вступити у війну і підтримують Росію в агресії проти України”, – сказав президент Польщі під час саміту НАТО в Мадриді 30 червня, пише Rzeczpospolita.
Однак, Білорусь вже надає підтримку країні-агресорці РФ, яка веде війну проти України і вбиває цивільних людей.
Наразі Білорусь стала російським військовим округом. Проте, Білорусь навряд чи офіційно вступить у війну проти України.
“Білорусь стала ще одним російським військовим округом або частиною західного військового округу РФ. Я не скажу, що відчуваю небезпеку з боку режиму Лукашенка. Небезпека існує, вона реальна, і це небезпека з боку Росії”, – заявив Дуда.
Поки в Білорусі не вистачає сил для наступу і кількість мобілізованих не змінюється, проте це поки.
Найближчими днями менше ймовірно, що білоруські війська вторгнуться до України, про це зазначає військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі «Єдиний марафон» в слоті ТСН.
Він зазначає, що для наступу білорусів не достатньо, їхня кількість досі незмінна – 5 тисяч людей, та може статись так, що їх посилять російські війська. Таке одразу буде помітно, адже українці вже спостерігали за таким подіями ще до російського вторгнення.
Але Білорусь продовжує приводити різні маневри, а отже тримає в напрузі. До того ж перевірка мобілізаційних резерві там триватиме до 15 липня.
«Зараз за різними оцінками присутні близько 5 тисяч військових, їхня кількість істотно не збільшилась. Зараз побачило впродовж наступних тижнів, до 15 липня чи буде зростати ця кількість внаслідок мобілізаційних підготовки резервів. Від цього буде залежати багато в чому, як ситуація буде розвиватись надалі»,- зазначив Мусієнко.
Водночас він додає, що якщо білоруська влада піде на такий безглуздий крок, то це лише пришвидшить падіння білоруського і путінського режиму. Експерт переконує, що невиправданий крок із військової точки зору може просто розвернути білоруське військо і вони рушать на Мінськ. Це є стримуванням для Лукашенка, який думає не так про Путіна, а про своє майбутнє.