Радник делегації з інформаційної політики в Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Олексій Арестович розповів деталі останнього засідання. За його словами, росіяни намагаються знищити Мінські домовленості і Нормандський формат.

Про це повідомив Арестович в ефірі “Апостроф TV”

“Особисто у мене склалося повне враження, що росіяни хочуть повністю вибити Мінські угоди і “нормандський формат”, як жанр, щоб його не існувало. Такої бійки я не пам’ятаю взагалі, ні за ту історію 6 років, ні за ті 6-7 років , в яких я брав участь. Це якщо брати підгрупи і загальні засідання “, – повідомив Арестович в ефірі” Апостроф TV “.

За його словами, після того, як глава ТКГ Леонід Кравчук зажадав втручання ОБСЄ та розслідування недавньої загибелі українського солдата від кулі російського снайпера, Росія змінила тон:

“Все відразу зірвалося на підвищені тони. Воно так і планувалося, мабуть. І починається приблизно таке: “Україна, підтвердіть письмово, що ви виходите з Мінських угод, заявіть це прямо зараз. Ви готові до ескалації, ви готові до всіх наслідків? “. І так далі”.

Арестович додав, що в даний час РФ засипає ефіри повідомленнями про те, що Україна виходить з Мінських угод, і “найближчим часом будуть качати цю тему”, в спробі “провалити її на нижній рівень – розмовляйте, мовляв, з ОРДЛО”.

Такі заяви були зроблені напередодні нової зустрічі ТКГ, яку ініціювала українська сторона в ході переговорів 25 листопада, і яка повинна пройти на наступному тижні.

Днями Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак оцінив перспективи силового сценарію розвитку подій на сході України. “Український генеральний штаб не бачить військового вирішення конфлікту на Донбасі”, – заявив Хомчак.

За його словами, Київ не може взяти регіон під контроль з трьох причин: можливе втручання Росії в конфлікт; високі втрати серед особового складу серед українських військовослужбовців; необхідність вести бойові дії в густонаселених районах, що обіцяє втратами серед цивільних.

Крім того, 27 листопада Секретар РНБО Олексій Данилов анонсував якесь нове рішення Радбезу Донбасом, зазначивши, що після 9 грудня 2020 року спливає термін дії “плану А”.

“Це рішення президента. 7 грудня 2019 року відбулося засідання РНБО, на якому були прийняті п’ять варіантів розвитку ситуації на Донбасі. Відкрию невелику таємницю: готується рішення РНБО щодо ситуації в Донецькій і Луганській областях”, – зазначив він. Секретар не став прямо говорити, що запасний план є силовим сценарієм.