У серпні між президентом Володимиром Зеленським і його першим помічником і давнім другом Сергієм Шефіром виникла серйозна сварка, у результаті якої останній нібито навіть забирав свої речі з Банкової.

Про це йдеться у статті “Української правди” “По одному на вихід. Нові відставки в Кабміні й Офісі Зеленського”.

“У серпні, за даними видання, між Зеленським і його першим помічником сталася велика сварка. Настільки серйозна, що Шефір, нібито, навіть вивіз речі з Офісу та демонстративно не з’являвся на Банковій.

Правда, наразі Сергій Нахманович продовжує працювати на своїй посаді першого помічника президента”.

Водночас, за словами співрозмовників, Шефір уже не впливає майже ні на що.

Повідомляється, що саме глава Офісу президента Андрій Єрмак зумів поступово звести до нуля вплив на президента Володимира Зеленського його найближчих друзів (навіть такого близького друга як Сергій Шефір – людини, з якою Зеленський пройшов весь шлях від створення “Кварталу 95” до президентства) і справді стати абсолютно незамінною людиною біля президента.

Публічною ознакою того, що Шефір втратив вагу, стала відставка Авакова, якого той захищав до останнього.

Загалом зазначається, що біля Єрмака поволі стає все менше людей, які дозволяють собі за його спиною доносити президенту якусь інформацію.

Зазначимо, що Глава Офісу президента Єрмак після свого призначення став черговим “незамінним Андрієм” для Володимира Зеленського.

Як жартують в оточенні президента, глава ОПУ поступово вибудовує монополію на вплив на президента, відтискаючи від “першого” будь-кого іншого.

“Його вплив майже безмежний зараз. Немає тем, в які залучений президент, і в яких Єрмак би не був на перших ролях. Він у все вникає. Це часом дуже шкодить, бо без його відмашки люди бояться просуватись в якихось проектах, а у Єрмака не вистачає часу розбиратись з усім одразу”, – окреслює роль глави Офісу один із високопоставлених співрозмовників в оточенніпрезидента.

“До Єрмака часто не можна навіть додзвонитись, бо він постійно у “першого” на четвертому поверсі. Але якщо подивитись, що він там робить, то в багатьох зустрічах і розмовах він участі не бере – просто сидить біля президента, щось читає в телефоні. Головне – бути поруч”, – розповідає один із членів Зе!команди, вхожий у кабінет Зеленського.

Єрмак займається широченним колом питань: він веде переговори з Росією, він представляє президента в “Норманді”, він намагається комунікувати зі Штатами, він вибирає міністрів і “смотрящих”, він встигає переслідувати попередників типу Богдана і відмазувати своїх, типу Татарова. Врешті, він примудряється навіть контролювати усіх “нетипових” відвідувачів ОПУ – йому доповідають, хто й до кого приходив на Банкову, бути присутнім на 95% зустрічей Зеленського і особисто фіксувати кому і які державні нагороди присвоїть президент.

Особливо важливою для Єрмака є кадрова функція, саме він відповідальний у більшості випадків за пошук і призначення людей на ключові посади.

Саме за його протекцією в Офісі президента з’являються такі люди як Михайло Подоляк чи Олексій Арестович, котрі відповідають за створення медійного шуму, і такі персонажі як Олег Татаров, котрі курують силовий блок.

“Єрмак показує всім, що у нього скрізь свої люди. Але вони ж насправді не його, він їх приводить, просуває, але дуже часто потім не може ніяк контролювати. А коли вони починають щось мутити, як Жмак на “Укрзалізниці”, то Єрмак починає вдавати, що це взагалі не його товариші, і збиває тих, кого призначав”, – переконує один із близьких до Зеленського членів Зе!команди.