Стало відомо, хто стоїть за сенсаційною новиною про 22 мільйонах, які нібито були виявлені на рахунку народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Сергія Лещенка в «Ощадбанку Росії», передає Корупція Інфо.

Як відомо, правління «Ощадбанку Росії» в Україні вже дев'ятий рік очолює Ігор Юшко – «регіонал» і соратник екс-президента України Віктора Януковича і його близького оточення.

Примітно, що з втік до Росії Януковичем Юшко підтримує зв'язок і сьогодні. Більш того, для Віктора Федоровича «Сбербанк Росії» фактично став головною, якщо не єдиною, опорною точкою в залишеної ним Україні.

Виходячи з того, що зовсім недавно стало відомо про «зливі» всієї клієнтської бази «Ощадбанку Росії» в Україні в Москву, стає очевидним, звідки в Інтернеті з'явився «фейк» на 22 мільйони.

Тому, не довго думаючи, Янукович вирішив, що отримана інформація – хороший спосіб раз і назавжди поставити на місце людини, який так красиво все тим часом розповідає, як він відразу після розгону Майдану кинув все і прилетів з Вашингтона (США) в Київ, щоб боротися за справедливість і демократію.

Так як рахунок, нехай і не багатомільйонний, у Сергія Лещенка в даному банку дійсно був, його керівництво просто зайняло вичікувальну позицію.

І ось, нарешті Лещенко зайшов в VIP-зал відділення «Ощадбанку Росії» в центрі Києва. Звичайно ж, за цим візитом негайно пішли та відеозапис, і новини з гучними заголовками.

Вся справа в тому, що, отримавши в своє розпорядження персональні дані, копії паспортів, а також інформацію про фінансовий стан всіх клієнтів самого антипатріотичного банку в Україні, Віктор Янукович не випустив з уваги той факт, що одним з його клієнтів є як раз Сергій Лещенко , який, як відомо, завжди був найзапеклішим противником його режиму. Правда, якщо не брати до уваги його близького друга і колегу по фракції Мустафу Найєма, який власне і скликав євромайдан, з якого і почався відлік днів перебування диктатора при владі.

У свою чергу сам нардеп визнав, що на відео відображений саме він і що рахунок в даному банку у нього теж є.

«У мене є рахунки в різних банках, в тому числі в цьому», – заявив він відразу після скандалу, пояснивши, що «Сбербанк Росії» функціонує в Україні легально і обслуговує десятки тисяч українців, а в відділення банку він прийшов для здійснення платежу на рахунок Державного казначейства України.

Відразу після цієї заяви у Януковича зрозуміли: тепер в очах обуреної української громадськості наявність рахунку Сергія Лещенка в банку – безперечний факт, підтверджений їм самим, а значить, настав час «добити» його репутацію до кінця.

І ось, знову в стрічках новинних сайтів новий скандал: на рахунку Сергія Лещенка в «Ощадбанку Росії» виявили 22 мільйони.

Як і очікували того «регіонали», цей досить примітивний «фейк» все відразу ж прийняли як даність, так як у банку Лещенко бачили, та й сам він зізнався, що рахунок у нього там є.

У підсумку все спростування парламентарія, який з сарказмом почав говорити, що мало йому грошей нарахували і що скоро він буде давати транші замість МВФ, публіка не оцінила і сприйняла як відверту брехню.

Таким чином, Віктор Янукович переконався, що клієнтська база «Ощадбанку Росії» в Україні – це реальний інструмент управління, який можна застосовувати і в більш масштабних цілях, однією з яких є його повернення до Києва.

Адже за допомогою цієї клієнтської бази можна запросто створити список з підписами реальних українських громадян, а потім використовувати його для прийняття потрібних «регіоналам» рішень. Наприклад, для організації всеукраїнського псевдореферендума за повернення Віктора Януковича і його оточення в Україні.