Росія збирає матеріали та готує позов до України через “водну блокаду окупованого Криму. Якась “робоча група” окупантів збирається йти до суду до кінця 2021 року.
Наразі ведуть “клопітку роботу”. Про це розповів глава комітету із законодавства так званої “держради” Криму Сергій Трофимов.
Чиновник каже, мовляв, слід ретельно перевірити інформацію, яку будуть подавати в арбітражний суд.
“Ця робота йде, але це вимагає часу”,– заявив Трофимов.
До речі, нещодавно ватажок “парламенту” окупованого Росією Криму Єфім Фікс заявив, що “влада” готує документи для позову. Він говорив, що “робоча група” зібрала інформацію про 12 громадян України, які “є організаторами або виправдовують блокаду Криму”.
До 2014 року 85% потреб Криму у водопостачанні забезпечував Північно-Кримський канал. Воду постачали з материкової частини України.
Однак, коли Росія окупувала Крим, канал перекрили. Після цього пропагандисти та окупанти заявили, що Україна займається шантажем і блокадою.
“Влада” окупованого у 2014 році Росією Криму шукала винних у тому, чому на півострові не вистачає прісної води. І з цими винними навіть збиралися судитися.
Зокрема, Єфім Фікс заявив, що “організаторів” нестачі води будуть притягувати до кримінальної відповідальності.
На думку росіян, винними у нестачі прісної води в Криму є українці, які “організували блокаду” півострова. Причому не тільки водну, а й енергетичну, продовольчу, транспортну тощо.
Проте міжнародне право чітко передбачає, що відповідальність за проблеми окупованих територій лежить цілком на країні-окупанті. У випадку Криму – це Росія.
Україна відновить водопостачання одразу, коли півострів буде деокуповано.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що метою проведення Кримської платформи є повернення окупованого Росією півострова до складу України. Саміт відбудеться 23 серпня 2021 року.
Під час заходу наша держава разом з партнерами підпише декларацію про спільні домовленості та наміри. Про це глава держави повідомив 2 серпня, представляючи програму святкування 30-річчя Незалежності.
Ми повертаємо Крим у світовий порядок денний, щоб повернути додому – в Україну. Треба назавжди забути, що Україна забуде про Крим. Україна не підійматиме питання Криму тільки в одному випадку, коли буде підіймати прапор України в Криму,– сказав президент.
Володимир Зеленський додав, що нині свою участь у саміті на сьогодні підтвердили 29 країн. Зокрема:
США, Велика Британія, Польща, Туреччина, Франція, Німеччина, Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея, країни Балтії та інші.
За його словами, теж буде багато країн Європейського Союзу, це “великий, але не остаточний список”.
Кримська платформа – це заходи, які мають систематизувати зроблене та ініціювати нові рішення для повернення Криму.
Проведення саміту анонсував президент Володимир Зеленський у вересні 2020 року. Він запросив іноземних лідерів долучитись.