Президент Сполучених Штатів Джо Байден  нарешті визначився з кандидатурою на посаду американського посла в Україні. 

Найімовірніше ним стане жінка-дипломат Бріджіт Брінк.  Про це йдеться у виданні Foreign Policy. Проте, власне,  джерела цього видання наголошують, що рішення з цього приводу ще не ухвалено остаточно.

Відомо, що Брінк з 2019 року очолює американську дипломатичну місію у Словаччині. За що її назвали досвідченим та високопоставленим дипломатом.
Зазначимо, що затримка з призначенням посла в Україні Байденом збентежила деяких досвідчених дипломатів і спостерігачів за Європою.
Призначення багатьох послів відбувається з великою затримкою через опозицію республіканців у Сенаті, який має затвердити кандидатів. Зокрема, сенатор-республіканець Тед Круз виступає проти будь-яких кандидатів через його незгоду з адміністрацією Байдена щодо російського газопроводу “Північний потік-2”.

Проте, колишній посол США в Україні та експерт із європейських питань Інституту миру США Вільям Тейлор зазначає, що адміністрація Байдена навіть не подала кандидатуру, тому немає сенсу говорити про опозицію республіканців.

Раніше американську місію в Україні очолювали два повірених у справах: Вільям Тейлор, який обіймав посаду посла США в 2006-2009 роках, і Крістіна Квін, яка очолює місію по цей час.

Нагадаємо, США більше двох років не мають затвердженого Сенатом посла в Україні. Після того, як у травні 2019 року кар’єрну дипломату Марію Йованович було знято з посади під час скандалу з прослуховуванням часів Трампа.