Лідери п’яти держав на тлі нарощування російських військ біля українського кордону виступили з заявою, у якій закликали Москву відновити переговори з Києвом у режимі “нормандського” формату.

Заява було оприлюднено на сайті Єлисейського палацу.

Нормандський формат – тип зустрічей у чотиристоронньому форматі (Україна – Німеччина – Франція – Росія), де обговорюються питання про російську збройну агресію проти України.

Остання зустріч відбулась 6 грудня, на якій  очільники держав та урядів поділилися своїм аналізом напруженості між Росією та Україною. Лідери висловили рішучу повагу до суверенітету Української держави.

Усі сторони заявили про прихильність щодо дій, спрямованих для підтримки миру та безпеки в Європі та світі зокрема.

“Усі вони нагадали про необхідність відновлення Росією переговорів з Україною у рамках так званої “нормандської групи” під егідою Франції й Німеччини”, – йдеться у тексті заяви.

Нагадаємо, що перед самітом 6 грудня лідери держав збирались востаннє ще в грудні 2019 року щодо питань Донбасу. Після цього новий саміт планувалося провести в Берліні, але він так і не відбувся.

У січні 2021 року в Берліні пройшли переговори радників лідерів “нормандської четвірки”. Українська сторона акцентувала на питаннях безпеки і на посиленні цієї складової домовленостей.

Як раніше повідомляв УНІАН, Володимир Зеленський прокоментував можливість розширення “нормандського формату” для врегулювання ситуації на Донбасі. Президент зазначив, що хотів би приєднання США  до переговорів.