Штаб опозиційного білоруського політика Віктора Бабарика заявив про створення в Білорусі нової політичної партії “Разом”.

Штаб поширив відеозвернення Бабарика, яке було записано до його затримання, яке сталося в червні цього року.

«Ми розуміємо, що пора оголосити про продовження нашої боротьби, але в якийсь організаційній формі, в якій ми могли б об’єднати всіх прихильників», – сказав Бабарика у відеозверненні.

Тим часом, координаційна рада білоруської опозиції не змінить формат роботи, незважаючи на створення партії «Разом», повідомили Інтерфаксу в понеділок в прес-службі ради.

«Рада не є політичною партією, штаб Віктора Бабарика створює політичну партію. Форма ради жодним чином не змінюється», – сказали в прес-службі.

 

У прес-службі уточнили, що «створення партії – ініціатива апарату Віктора Бабарика, вона узгоджена з тими членами президії Конституційного суду, з якими це було можливо в силу об’єктивних обставин».

За ним послідувало відеозвернення Марії Колесникової, представника його виборчого штабу, яка зараз є членом Координаційної ради опозиції. Колесникова оголосила про створення політичної партії «Разом». За її словами, найближчим часом будуть подані реєстраційні документи.

За словами Колесникової, документи для реєстрації партії подадуть найближчим часом.

“За останні три місяці ми всі разом зробили більше, ніж за останні 26 років. Разом ми боролися і продовжуємо боротися за свободу і за наше майбутнє. Сьогодні ми формуємо нове, свідоме і відповідальне білоруське суспільство. З’являються нові виклики і запити і на них необхідно реагувати. Країна знаходиться в політичному і соціально-економічній кризі. і ми разом знаємо, як з цієї кризи вийти “, – сказала вона.