Війну яку розв’язала Росія не можна зупинити, сівши за стіл переговорів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що розв’язану Росією війну не можна зупинити, сівши за стіл переговорів.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив під час виступу перед послами Австрії.

Глава українського МЗС підкреслив, що припинення вогню зараз лише дасть РФ перепочинок, щоб потім знову відновити бойові дії.

«Деякі війни – це не просто конфлікти чи територіальні суперечки. Це загарбницькі війни з геноцидом, які не можуть бути припинені простим запрошенням воюючих сторін за стіл переговорів. Війна Росії проти України є саме таким випадком. Її потрібно виграти на полі бою, перш ніж Росія серйозно замислиться про мирні переговори», – сказав Кулеба.

Український міністр додав, що «справедливий» має означати відновлення територіальної цілісності України, а сталий – що Росія не зможе здійснити новий напад на Україну та решту Європи.

Крім того, Дмитро Кулеба висловив вдячність Австрії за значну фінансову та гуманітарну підтримку.

«З лютого 2022 року Австрія продемонструвала, що нейтралітет не означає байдужість. Навпаки, він може бути активним, співчутливим та морально правильним. Австрія довела на власному прикладі, що нейтральні країни здатні займати тверду позицію», – підкреслив глава українського МЗС.

Він закликав австрійських дипломатів активно працювати разом з їхніми українськими колегами в країнах Азії та Південної Америки, аби доносити правду про російську агресію, розширювати коаліцію на підтримку Формули миру та переконувати на власному досвіді, що нейтральність може бути проактивною.

Кулеба додав, що Україна розраховує на політичну підтримку Австрією рішення про відкриття до кінця 2023 року переговорів про вступ України до ЄС та очікує, що згодом австрійська сторона допомагатиме Україні в процесі цих переговорів.