З сьогоднішнього дня, 17 лютого, в Україні запроваджено режим надзвичайного стану в енергетиці. ПП оголошено на місяць, але у разі необхідності може бути продовжено. У відповідному распоряждении Кабміну пояняется, що режим НС необхідний для утримання енергетичного балансу в країні і забезпечення стабільної роботи енергосистема, передає Корупція.Інфо

Популярне: В Луцьку затримали серійного педофіла, який виявився колишнім міліцейським, подробиці просто приголомшують

Режим НС введений "у зв'язку з блокуванням вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитної групи", зазначають у Кабміні. Режим НС дозволить управляти енергетикою в ручному режимі, при необхідності – відключати світло і вводити для окремих підприємств план споживання електроенергії. Зокрема, предусмативается, що "Укренерго" в рамках режиму НС може застосувати графік погодинного відключення електроенергії, виходячи із наявних запасів палива. Такий графік держкомпанія повинна узгодити з Міненерго.

Проте, як раніше запевнив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, віялові відключення можливі тільки у випадку, якщо ситуація з постачанням вугілля з Донабсса не зміниться.

"Відключення електроенергії будуть відбуватися тільки в критичних ситуаціях, і ми будемо заздалегідь про це інформувати", – запевнив Гройсман.

Як відомо, в Україні кілька тижнів група "активістів", які назвали себе ветеранами бойових дій на Донбасі, блокує постачання антрацитового вугілля з т. зв. "республік".

Вугілля цієї групи видобувається тільки на окупованій території і від нього залежить генерація електроенергії і теплової енергії. Існуючих запасів вугілля в Україні вистачить максимум на сорок днів, проте в режимі ПП запаси можна "розтягнути" на сто днів.