Правоохоронці 22 лютого затримали фігуранта справи “Приватбанку”, який намагався втекти з країни. За інформацією ЗМІ, мовиться про першого заступника голови правління банку у 2016 році Володимира Яценка. Він не втік з України виключно дивом. Про це у фейсбук заявив Віталій Шабунін.
Антикорупціонер зауважив, що між підписанням генпрокуроркою Іриною Венедіктовою підозри та спробую фігуранта залишити Україну на чартері минуло лише 1,5 години.
“Це значить, що інформацію про підозру було злито фактично одразу. Не втік фігурант з України виключно чудом. Поняття не маю, як Ситнику вдалося посадити у “Борисполі” чартер, який терміново вилетів з Дніпра у Відень,”– написав Шабунін.
Він також припустив, що не підписаними залишаються набагато важливіші підозри, фігуранти яких “точно не ідіоти й розуміють, що буде далі”. У такому випадку, як зазначив Шабунін, їх втеча повністю ляже на керівництво прокуратури, яке “зволікає з підписання решти документів”.
Відмітимо, затриманий в аеропорту “Бориспіль” експерший заступник голови правління Приватбанку Володимир Яценко летів з України до Австрії. Його підозрюють у привласненні майна.
За даними відомства, генпрокурор погодила повідомлення про підозру Яценку у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою).
За інформацією правоохоронців, експосадовець планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра. Проте керівник групи детективів та директор НАБУ звернулися до Державіаслужби з проханням посадити цей літак для “проведення невідкладних слідчих дій”.
Зазначається, що підозру затриманому вранці в понеділок підписала генеральний прокурор Ірина Венедиктова.
Також додамо, що колишні топ-менеджери націоналізованого Приватбанку, які живуть в Австрії та Швейцарії, постійно приїжджають в Україну. Зокрема, Яценко мандрує маршрутом Женева-Відень-Україна.
На початку 2020 року Госсуд Києва відкрив провадження за позовами низки екс-топ-менеджерів та екс-акціонерів Приватбанку про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку. Серед позивачів є і Яценко, який володів міноритарним пакетом акцій фінустанови розміром 0,3%.
Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що Печерський суд Києва готує рішення про передачу справи ПриватБанку від НАБУ до іншого органу.
В грудні 2020 року НАБУ скеровувало до Офісу генпрокурора проєкти підозр у справі ПриватБанку. У цій справі детективи НАБУ розслідують можливе завдання збитків на суму понад 100 млрд грн. Нещодавно Венедіктова прокоментувала блокування справи ПриватБанку.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.