Президент України Володимир Зеленський, президент Європейської Ради Шарль Мішель та високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зробили спільну заяву за підсумками 22-го Саміту Україна-ЄС.
Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.
Окрім того, ЄС наголосив на своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах.
Зазначається, що вони привітали вже досягнуті результати з імплементації Угоди про асоціацію та успіх Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі, яка сприяла збільшенню двосторонньої торгівлі на близько 65% з початку її застосування у січні 2016 року, завдяки чому ЄС на сьогодні є найбільшим торговельним партнером України.
“Ми підтвердили пріоритетність підтримки макроекономічної стабільності України, дотримання зобов’язань перед МВФ та реалізації всіх середньострокових умов, погоджених у межах програми макрофінансової допомоги ЄС, включно з сильним та незалежним Національним банком України. Ми визнали значний прогрес, досягнутий Україною у процесі здійснення реформ, і погодилися з необхідністю подальшого прискорення цих зусиль. Ми привітали початок проведення земельної реформи, ухвалення закону про регулювання банківської діяльності та досягнутий прогрес у децентралізації”, — вказано у заяві.
Окрім того, сказано, що вони привітали поновлення зобов’язань щодо боротьби з впливом приватних інтересів — “деолігархізацію”.
“У зв’язку з цим ми підкреслили необхідність подальшого посилення плюралізму ЗМІ в Україні… Європейський Союз продовжуватиме підтримувати Україну у протидії гібридним загрозам та боротьбі з дезінформацією, серед іншого, шляхом посилення незалежних ЗМІ, стратегічної комунікації щодо медіаграмотності, з метою зміцнення стійкості України. Ми підкреслили важливу роль, яку відіграють громадянське суспільство, молодь та незалежні ЗМІ у всіх сферах суспільного та політичного життя, а також у контексті дезінформаційних кампаній проти ЄС та України, зокрема з боку Росії. ЄС та Україна домовились започаткувати формат кібердіалогів”, — вказано у заяві.
Вказано, що вони привітали участь України в місії EUFOR Althea і відзначили важливість активізації співпраці у сфері Спільної політики безпеки і оборони.
“ЄС також привітав готовність України приєднатися до майбутньої Рамкової програми досліджень та інновацій ЄС „Горизонт Європа“ та Програми EU4Health, що стане важливим чинником для „зеленого“ та цифрового відновлення після пандемії COVID-19”, — йдеться у заяві.
В заяві вказано, що вони знову закликали Росію негайно припинити розпалювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням, які вона підтримує на окупованому Донбасі.
Повідомляється, що сторони домовилися продовжувати співпрацю щодо вирішення соціально-економічних та гуманітарних наслідків конфлікту, наголосивши на необхідності забезпечити постачання води, електроенергії та газу вздовж лінії зіткнення, особливо в умовах пандемії COVID-19.
“Ми також домовилися про необхідність створення в Україні Національного центру протимінної діяльності з метою ефективного реагування на забруднення мінами та нерозірваними боєприпасами в регіоні, ураженому конфліктом. ЄС готовий надалі підтримувати всеосяжний підхід України щодо своїх громадян у постраждалих районах та відігравати провідну роль у зусиллях з відновлення країни, включно з окремими районами Донецької та Луганської областей, як тільки Мінські домовленості будуть виконані”, — вказано у заяві.