Якщо Зеленський зуміє політично поховати “Мінськ-2” – це стане його величезною міжнародною перемогою.

Судячи за підсумками переговорів Володимира Зеленського з Ангелою Меркель і Джозефом Байденом, він не хоче ризикувати своєю долею і вносити капітулянтські “Мінські угоди” в українське законодавство.

Про це пише політичний аналітик Олександр Кочетков.

Тобто, “проросійський” ( як часто спекулють представнки Порошенка) президент Зеленський від “Мінська” відмовляється, а ось “патріотичний” президент Порошенко “Мінськ” всіляко пропихав, що закінчилося, нагадаю, вибухом гранати під Верховною Радою.

Якщо Володимир Зеленський зуміє (з будь-яких спонукань – не важливо!) політично поховати “Мінськ-2” – це стане його величезною міжнародною перемогою. Хто б як до ВАЗу не ставився.

Однак передумови для спекотної політичної осені в Україні зберігаються навіть за умови зняття “Мінська” з порядку денного. З економічного боку – це падіння реального рівня життя українців попри бравурні звіти уряду про зростання ВВП та інші успіхи.

З політичного боку передумовою служить міграції ВАЗа у протилежний бік від його передвиборчих обіцянок. Цією міграцією вкрай незадоволені як умовно проросійські громадяни України, які голосували за “президента миру” і відчувають себе обдуреними. Але цим незадоволені й політики правого спрямування, бо ВАЗ явно переміщається на їх електоральне поле.

Водночас усі – і проросійські, і проукраїнські – обурюються через відсутність реальних результатів у боротьбі з корупцією — тих самих обіцяних посадок, з контрабандою, з несправедливістю та іншим, а “Слуги” на кшталт Олександра Трухіна тільки хлюпають бензином на тепле вугілля.

Якщо напруга між електродами досить велика, то іскра обов’язково проскочить. Напруги між владою і суспільством зараз досить не просто для іскри, а для цілої електричної дуги. А конкретний привід, на жаль, завжди знайдеться.

У той же час, Мінські угоди не є міжнародно-правовим документом, затвердженим Організацією Об’єднаних Націй, як це стверджує Росія. Про це в інтерв’ю заявив український дипломат, посол України у США (2015–2019 роки) Валерій Чалий.

«Це фейк! Це неправда! Резолюція за російським проєктом мала би бути такою, але вона такою не стала… З точки зору юридичної, ніякого затвердження резолюцією ООН Мінських домовленостей як юридичного документа немає!» – наполягає Чалий.

Водночас дипломат стверджує, що «все це механізми, які погані, наприклад, по Мінських угодах, але нічого кращого немає, у тих умовах (які склалися на момент підписання у вересні 2014 року – ред.) тим більше».

Мінські угоди, серед іншого, вимагають від Росії виведення її військ із території України. Про цей пункт домовленостей у сьому річницю підписання документа нагадало, зокрема, посольство США в України.

Москва наполягає, що її військ на непідконтрольних уряду України частинах Донецької та Луганської областей немає, а серед бойовиків присутні лише російські «добровольці».