Голова виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі підтримав рішення Ради нацбезпеки і оборони про ведення тимчасової адміністрації в “Укрзалізниці”.

Про це Саакашвілі написав на своїй сторінці у Facebook.

“Це якраз той момент, коли потрібно піднятися над формалізмом і діяти правильно і швидко. Інакше ми знову будемо ходити по колу з постійно закладеним інституційним конфліктом між міністром і главою залізниці”, – написав він. На думку Саакашвілі, міністр інфрастуктури Олександр Кубраков повинен взяти на себе відповідальність за те, що відбувається в компанії.

“Залізниці потрібно прийняти болючі і небезпечні, в тому числі і для безпеки міністра, рішення, і їх потрібно приймати негайно, інакше ця залізниця в будь-який момент може просто зупинитися”, – додав глава виконкому реформ.

“Нам не просто потрібно її залізницю зберігати, а розвивати і будувати нові лінії. Україна стане найважливішою частиною Східно-Західного коридору, нам потрібен швидкий поїзд до Одеси, і туди потрібно доїжджати не більше, ніж за дві години, – тоді це має сенс. Нам потрібен також швидкий поїзд на Маріуполь – з метою безпеки і стратегічної важливості цього дуже вирішального для України міста”, – підкреслив Саакашвілі.

Він нагадав, що у підприємства накопичилося майже 36 млрд грн боргів, з яких 19 “намагаються відсудити “доброзичливці” України на користь Донецької філії УЗ”. “Фактично, якщо терміново нічого не зробити, – підприємству, на якому працює 250 тисяч чоловік, пряма дорога до банкрутства”, – упевнений він.

На його думку, саме тому Президент Зеленський втрутився, і прийняв “дуже стратегічно вірне рішення – призначити тимчасово виконуючим обов’язки голови підприємства міністра інфраструктури”.

“По-перше, міністр буде нести повну політичну відповідальність за те, що відбувається на підприємстві – і це вже однозначно плюс. По-друге, чинний міністр інфраструктури Кубраков викликає у мене глибоку симпатію, так як на відміну від багатьох своїх колег вже довів на ділі, що хоче і готовий не говорити, а реалізовувати реформи. Тому я підтримую рішення РНБО подвійно! Сподіваюся, з цим рішенням у УЗ відкриється друге дихання. Бажаю удачі команді міністра Кубракова!”,- резюмував Саакашвілі.

Раніше Саакашвілі заявив. що ситуація з корупцією на українській митниці зараз найгірша за всю історію держави.

“Зараз ситуація на митниці гірша, ніж на початку 2000-х. Навіть за Януковича такого не було. Раніше компанії йшли і пропонували гроші за вирішення питань, зараз самі митники кажуть, щоб несли гроші. Там створені точки збору кешу, всім цим керують колишні або теперішні СБУшники. Наумов, якого звільнив Зеленський, був касиром СБУ. Але одні голови рубають, виростають інші, тому що система не змінюється. Такої ситуації ніколи не було, це сумно, але всі про це знають. Не будемо себе обманювати”, – сказав він.