Агресія РФ проти України – “агресія проти основоположних принципів міжнародної системи”, вважає держсекретар.

У США сподіваються, що війну в Україні вдасться закінчити шляхом переговорів. Про це держсекретар США Ентоні Блінкен заявив під час турне Африкою.

Це друга поїздка Блінкена до Африки з моменту призначення держсекретарем. Його перший візит відбувся у листопаді 2021 року. Блінкен отримав дозвіл на таку місію відповідно до HR 7311, «Законом про протидію зловмисній діяльності росії в Африці», який Палата представників США ухвалила 27 квітня 2022 року.

Він наголосив, що проблема агресії Росії проти України полягає в тому, що це “не тільки агресія проти іншої країни, але і агресія проти основоположних принципів міжнародної системи”. За словами держсекретаря, якщо зараз дозволити “великій країні залякувати маленьку, просто вторгатися в неї і захоплювати її територію”, аналогічні ситуації почнуть відбуватися не тільки в Європі, але і в усьому світі.

“Це матиме наслідки всюди”, – вважає Блінкен.

Політик висловив сподівання, що війну в Україні вдасться закінчити дипломатичним шляхом.

“Ми сподіваємося, що з часом, як говорив український президент, це буде розв’язано дипломатичним шляхом. А поки ми маємо відстоювати тезу про те, що суверенітет і незалежність України мають значення. Вони важливі для українців, але вони важливі і для всього світу”, – зазначив він.

“Якщо ми дозволимо великій країні цькувати меншу, просто вдертись у неї і забрати її територію, то почнеться “сезон полювання” не лише в Європі, а й у всьому світі”, – сказав Блінкен на брифінгу.

Він додав, що США вважають важливим протидію Росії, оскільки її агресія проти України загрожує основоположним принципам міжнародної системи. Зазначимо, що Держсекретар Ентоні Блінкен наразі гальмує визнання росії країною-спонсоркою тероризму. російський публіцист та політолог Андрій Піонтковський розповів, чому так відбувається.

Раніше Сенат одноголосно ухвалив резолюцію, що закликає Держдеп прийняти позитивне рішення у цьому питанні. За словами Піонтковського, ситуація, яка наразі склалася, йому теж не подобається. Про це публіцист заявив на своєму ютюб-каналі.

В Європі побоюються визнання росії країною-терористкою

Піонтковський зауважив, що саме таким є американське законодавство – називати країну спонсоркою тероризму повинен Держдепартамент, тобто Блінкен. Він зауважив, що розмовляв щодо цього з людьми, близькими до Держдепу. По-перше, що це змінить? За законом, впроваджуються доволі серйозні санкції. Проте вони практично всі вже запроваджені. Є лише 2 нові, – зазначив політолог.

За його словами, після визнання країни спонсоркою тероризму президент США може накладати санкції на будь-які держави, які мають якісь економічні інтереси, що сприяють терористам.

“Тобто, оголосивши росію країною-спонсоркою тероризму, Сполучені Штати можуть запроваджувати санкції проти будь-яких країн, зокрема європейських. Так ось, люди в Держдепі кажуть, що це дуже тривожить європейських союзників”, – додав Піонтковський.

Він зауважив, що саме тому у США намагаються якось все максимально загальмувати.

“Проте гальмувати можна до якогось моменту. Це рано чи пізно буде”, – наголосив публіцист.

Також Піонтковський розповів, що після ухвалення цього рішення суди в Сполучених Штатах прийматимуть фінансові позови проти громадян країни-терористки – президента владіміра путіна чи звичайних воєнних злочинців – та накладатимуть на них важкі фінансові санкції.

“Я гадаю, що це зроблять. Нам протистоїть абсолютне зло. Вони щодня вчинятимуть нові воєнні злочини, але ще один воєнний злочин – й келих терпіння буде переповненим”, – додав політолог.

Піонтковський підсумував, що, на його думку, Блінкен врешті визнає росію країною-терористкою, попри “зойки європейських союзників”.