ЗСУ намагаються прорвати ворожу оборону на лінії Приютне – Старомайорське, щоб рухатися на південь.

Військовослужбовець ЗСУ Олександр Войтко зазначив, що біля Великої Новосілки тривають запеклі бої

“Перебуваю на напрямку Велика Новосілка – Вугледар. Біля Великої Новосілки тривають бої по лінії Приютне – Старомайорське. Це важлива захисна лінія російських окупантів. Наші підрозділи намагаються її прорвати. Намагаються звільнити ці населені пункти, щоб мати можливість далі рухатися на південь”, – підкреслив Войтко.

За словами військовослужбовця ЗСУ, біля Вугледара також тривають позиційні бої, контрбатарейна боротьба.

“Поки ЗСУ там не мають значних просувань. Тому що ворог стягнув під Вугледар значні сили, щоб не допустити просування наших підрозділів до Волновахи, яка є важливим транспортним вузлом для них. Але робота ведеться, вороги знищуються й на цьому напрямку, щоб була змога у майбутньому просуватися вперед”, – зауважив Войтко.

Підкреслимо, що Український контрнаступ відстає від графіка, але в цілому йде згідно з планом.

Про це заявив Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю CNN.

Очільник оборонного відомства зазначив, що він “не переймається” через ситуацію на фронті, тому що це “помилкове уявлення, ніби кожен контрнаступ має бути швидким”.

Він також назвав причини, що уповільнюють загальний темп українського контрнаступу – нестача боєприпасів, зокрема артилерійських, а також самих артилерійських систем. Але не тільки це.

“Є питання ППО. Питання в тому, що у нас також дуже довга лінія фронту. І проти нас велика кількість ворогів. Отже, це війна, а не комп’ютерна гра. Наші генерали, наші командири бачать реальну ситуацію на полі бою. І ще раз повинен повторити, що головна цінність для нас – це життя наших солдатів”, – сказав Резніков.

Говорячи про проблему суцільного мінування російських оборонних позицій, глава Міноборони зазначив, що українським підрозділам доводиться вручну розчищати шляхи через поля.

“Нам потрібно дуже повільно використовувати наших солдатів, саперів і дуже повільно готувати коридори для реального наступального руху”, — сказав Резніков, додавши, що ця активність в різних місцях заплутає росіян щодо основного напрямку, яким підуть ЗСУ.

Крім того, жодна армія, яка воює за стандартами НАТО, не розпочинала б наступальної операції без достатньої кількості літаків, далекобійної артилерії, систем розмінування тощо. Але Україна проводила наступальні операції й у гірших умовах — у Київській, Житомирській, Сумській, Чернігівській, Херсонській та Харківській областях.

Про це сказав експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Воювати та звільняти свою землю, виганяти окупантів — це те, що випало на долю нашого покоління, і те, що не залежить від погоди чи від темпів постачання озброєнь нашими союзниками. Але мені хотілося б, як, я думаю, і мільйонам українців, щоб наші союзники, партнери дивилися б на війну більшою мірою нашими очима… Розуміли б нас, а відповідно, розуміючи, прискорили б темпи [постачань зброї та техніки]”, — зазначив він.

Та наголосив, що ворог, готуючись до українського наступу, зробив “все можливе і навіть трохи більше”, щоб його зупинити.

“Тому темпи нашого наступу не такі, як хотілося б великим оптимістам, але точно значно швидші, ніж хотів би наш ворог… Ми в позиції, що настає, практично по всіх більш ніж 1 300 км лінії фронту — це хороша новина. Наші офіційні особи — з Міністерства оборони та Генерального штабу — швидше применшують наші досягнення. Швидше, не скажуть чогось дуже оптимістичного, утримуватимуться до того, як це стане очевидним… Ми розгортаємо свій наступ. Ворог перебуває в оборонній позиції, і це добре. Крім цього, у ворога, окрім того, що відбувається на лінії фронту, відбуваються дуже серйозні внутрішні процеси”, — додав Іван Варченко.