Україна має закріпити свої успіхи боротьби з російськими загарбниками.

Білий дім закликає Україну не зволікати з контрнаступом, щоб закріпити свої успіхи на полі бою.

Про це пише Politico з посиланням на джерела.

За словами чиновників, Білий дім рекомендував команді президента України Володимира Зеленського готуватися до наступу вже зараз, оскільки зброя і допомога з Вашингтона та Європи надходять безперешкодно.

Водночас, як пише видання, є побоювання, що “підтримка з боку європейських сусідів України може стати обмеженою”.

Нагадаємо, Володимир Зеленський сказав, що перемога України “буде історичною”. Війна, яку розпочала Росія на чолі з диктатором Путіним, має закінчитися перемогою України і вкрай важливо не допустити замороження бойових дій.

Додамо, генерал Девід Петреус, який у 2011—2012 роках очолював ЦРУ, а нещодавно побував на фронті в Україні, порівняв тактику російської окупаційної армії та української й спрогнозував контрнаступ ЗСУ.

В інтерв’ю NV Петреус заявив, що дуже скептично ставиться до розмов про російський масштабний наступ. Він не думає, що це будуть атаки по всіх фронтах.

“У них (росіян) багато живої сили, але це дуже погано навчена жива сила, з нікчемним військовим досвідом і не дуже гарною фізичною формою. Тактика їх використання показує, що Росія не переймається жертвами серед своїх, люди — витратний матеріал”, – каже генерал.

Водночас Петреус висловив захоплення Збройними силами України, за якими, за його словами, “спостерігати набагато цікавіше”.

“Я впевнений, що у травні — на початку червня, коли українська армія, швидше за все, піде в контрнаступ, вона покаже зовсім інший рівень технології ведення війни, в дуже сильному контрасті з тим, що сьогодні демонструє Росія”, – заявив він.

Екс-очільник ЦРУ очікує, що українська армія цілком може досягти злагодженості та комплексності ведення бойових дій. Це дуже важливо, щоб ситуація не переросла у довгу війну на виснаження.
Строки початку українського наступу впираються в необхідність дочекатися Західної техніки з навченими екіпажами.

Україні буде потрібно ще кілька місяців, щоб підготуватися до початку великого контрнаступу ЗСУ і визволення окупованих Росією територій. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю “Укрінформу”.

Він пояснив, що обіцяні Заходом танки та інша техніка з’являться в Україні не відразу, а через певний час – саме тому, що належить навчити екіпажі.

“Техніка не може зайти [в Україну] просто так. Наші екіпажі – неважливо, артилерійські, танкові, на “Бредлі”, на “Мастіфах” або на “Страйкерах”, – повинні підготуватися. І не просто як сам по собі екіпаж, але у взаємодії, в складі цілого підрозділу, наприклад танкового батальйону”, – пояснив міністр.

За словами Резнікова, саме в строки навчання екіпажів і прибуття техніки впирається можливість початку нового масштабного наступу української армії.

“Це вимагає часу. Ми говоримо про кілька місяців, коли ми будемо повноцінно готові. А далі вже за рішенням Генерального штабу будуть відбуватися ті чи інші події”, – заявив він.

Протягом грудня-лютого Україна отримала обіцянки з боку Заходу про постачання великої кількості броньованих бойових машин та інших озброєнь, але головне – бойових танків західного зразка. Прибуття великої кількості техніки з США вже помітили в європейських портах.

Як очікується, перші західні танки прибудуть в Україну вже в березні. Зараз же йде навчання українських екіпажів для цих машин відразу в декількох країнах Європи.

Тим часом Україна досі не отримала деякі види озброєнь, які критично важливі для проведення масштабного наступу. Зокрема Захід відмовляється поставляти далекобійні ракети, які дозволили б порушити російську логістику на глибину в кілька сотень кілометрів.