Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес під час державного візиту до Китаю наступного тижня буде наполягати на справедливому мирі в Україні, який включатиме територіальну цілісність держави.

Про це Санчес оголосив напередодні, передає Reuters.

Виступаючи перед журналістами на Іберо-американському саміті в Домініканській Республіці, Санчес заявив, що обговорить перспективи миру з лідером Китаю Сі Цзіньпіном.

“Найголовніше… щоб, коли в Україні досягнуть миру, він був справедливим і міцним… і коли ми говоримо про справедливість, я маю на увазі повагу до територіальної цілісності України, яку порушив Путін”, – сказав Санчес на пресконференції.

Минулого місяця Пекін виклав так званий “мирний план” із 12 пунктів та закликав до всеосяжного припинення вогню в Україні.

Нещодавно лідер Китаю здійснив поїздку до Москви, де він назвав позицію Пекіна щодо війни “неупередженою”.

Зауважимо: Санчес 31 березня вирушить із візитом до Пекіна, де зустрінеться з Сі Цзіньпіном з нагоди 50-річчя встановлення дипломатичних відносин, під час якого обіцяє також порушити питання війни в Україні.

Іспанський прем’єр наголосив, що його візит до Китаю і зустріч із китайським лідером Сі Цзіньпіном важливі не лише для відзначення річниці встановлення дипвідносин, а й для пояснення цілей іспанського головування в ЄС у другій половині 2023 року.

“Ми також поговоримо про Україну, де найголовніше – це гарантія стабільного й тривалого миру. Це означає повагу до Статуту Організації Об’єднаних Націй, повагу до територіальної цілісності, яка порушується Росією, в даному випадку в Україні, і, нарешті, логічно, що саме українці створять умови для початку цього мирного діалогу”, – зазначив Санчес.