Екс-кандидат в президенти Білорусії Світлана Тіхановська виступила на церемонії вручення щорічної премії американської неурядової організації Freedom House. Захід проводився в онлайн-форматі.

Про це повідомляє ТАСС.

Тіхановська була номінована на премію, однак була запрошена в якості спікера. Вона виступила з промовою, в якій заявила про репресії і переслідування білорусів з боку офіційного Мінська.

«Сотні тисяч білорусів мирно відстоюють свої права, не дивлячись на жорстокі репресії, і у них проста вимога – почати діалог і оголосити нові вільні і чесні вибори», – сказала вона.

Цього року нагороди були вручені представникам протестного руху з Гонконгу і двом опозиційним групам з Судану.

Freedom House є однією з найбільших в США неурядових організацій в сфері політичних свобод і прав людини. Формально вона є незалежною, однак частково фінансується урядом США.

9 серпня в Білорусі пройшли вибори президента. Після закриття виборчих дільниць в республіці почалися масові акції протесту проти фальсифікацій результатів. За даними ЦВК, переміг чинний глава держави Олександр Лукашенко. Всі штаби опозиційних кандидатів заявили про невизнання офіційних результатів виборів.