Парламент зареєстрував президентський законопроєкт про відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації.
Документ №4434 розміщений на сайті Верховної Ради.
Закон пропонує виключити статтю 366 прим. 1 Кримінального кодексу. Кодекс хочуть доповнити новою статтею 366 прим. 2 «Декларування недостовірної інформації».
У цій статті передбачається, що за таке правопорушення загрожує кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на термін від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Пропонується окремо визначити в статті 366 прим. 3 КК кримінальну відповідальність за неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Раніше представник президента в Конституційному суді України, нардеп Федір Веніславський анонсував, що в Раду на цьому тижні внесуть новий законопроєкт про відповідальність за брехню в електронних деклараціях.
Нагадаємо, в кінці жовтня Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства за поданням 48 народних депутатів.
Так, за рішенням КС були скасовані електронне декларування та повноваження Нацагентства з питань запобігання корупції на повну перевірку і моніторинг способу життя, а недостовірне декларування декриміналізовано.
3 листопада Антикорупційний комітет парламенту підтримав законопроєкт спікера Дмитра Разумкова з відновлення електронного декларування в первісному вигляді.
Перед цим глава країни Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, яким пропонує зупинити повноваження суддів Конституційного суду, визнати його рішення про декларування “нікчемним” і без правових наслідків і скасувати відповідні зміни до ЗУ “Про запобігання корупції”.
На цьому тижні Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити конституційну ситуацію після рішення КСУ від 27 жовтня, і дати висновок про стан антикорупційного законодавства.