За словами архієпископа Української православної церкви Київського патріархату Євстратія Зорі, президент Росії Володимир Путін задіяв «всі можливі ресурси, особи і механізми» заради перешкоджання отриманню автокефалії Українською Церквою. 

На думку архієпископа, твердження Української автокефальної церкви – це завершення російського неоімперського проекту. Як би не відносилися до цього росіяни, без Києва російський неоімперський проект реалізовується. 

«Недарма відразу після рішень синоду в Константинополі, Путін зібрав Раду безпеки. Ми переконані, що задіяні всі можливі ресурси, особи і механізми для того, щоб перешкодити автокефалії. Це буде подаватися як боротьба в середині України. Так само, як і зараз, російська агресія прикривається словами про громадянську війну », – впевнений Зоря. 

За його словами, протистояти цьому повинен президент України, використовуючи існуючі механізми по викриттю схем впливу спецслужб РФ. Також важливою є українська дипломатія, яка з успіхом працює, інформуючи світову спільноту і помісні православні церкви про те, що реально відбувається в Україні. 

Окрім того, за словами архієпископа Української православної церкви Київського патріархату Євстратія Зорі, участь у об’єднавчому Соборі митрополита Онуфрія та архієреїв Московського патріархату, які виступають проти автокефалії, позбавлена сенсу.

“Яка підстава для архієреїв Московського патріархату приходити на Собор, якщо вони проти автокефалії. Уявімо собі, митрополит Онуфрій чи митрополит Антоній, які проти автокефалії і про це заявляють, таки прийдуть на Собор”, – розмірковує священик.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

За його словами, формально вони можуть брати участь у Соборі, адже вони з України та вони архієреї. Зрозуміло, що вони, як члени Собору, виступатимуть проти об’єднання та автокефалії. До того ж, на думку Зорі, вони приведуть із собою “90 архієреїв Московського патріархату”.

Зоря наголосив, що саме тому, у Соборі можуть брати участь лише ті архієреї, які зверталися до Вселенського патріарха з проханням надати Томос про автокефалію Українській церкві, а не всі православні архієреї з України.

Архієпископ додав, що Собор архієреїв відбудеться у соборі Святої Софії у Києві.