Українців можуть позбавити можливості купити в аптеках ряд медичних товарів. Про це попереджає аптечна професійна асоціація України.

В Україні готується масштабна зачистка аптечного ринку, яка має на увазі скорочення кількості аптек. Парламент розгляне законопроект № 8591, в якому, серед іншого, міститься норма, яка забороняє аптекам займатися будь-якою іншою діяльністю, крім продажу лікарських засобів (крім виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки та діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів).

Це означає, що аптеки не зможуть реалізовувати шприци, крапельниці, вату, марлю, пластир, стерильні рукавички та іншу продукцію, яка використовується в медичних цілях. Також люди не зможуть придбати в аптечних установах біологічно активні добавки, дитяче харчування, памперси, лікувальну косметику тощо.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Пацієнти будуть змушені лікарські засоби, наприклад, ампули, купувати в аптеках, а ось шприци для ін'єкцій шукати в інших торгових точках. Аптекарі зазначають, що багато медичні вироби вимагають спеціальних умов зберігання. І невідомо, чи будуть дотримуватися необхідних норм неспеціалізовані торгові заклади. Також наголошується, що загальна кількість супутніх товарів, що продаються в аптеках, становить до 30% від загальної кількості всієї реалізованої через аптечні установи.