Взимку російська армія зробить останні рухи у спробі протриматися у війні проти України.

До лютого 2023 року в Росії не залишиться нікого, хто б вірив у які-небудь перспективи війни в Україні. В РФ зрозуміють, що з тріском програли цю “кампанію”.

Про це радник Офісу президента Олексій Арестович розповів під час розмови з російським правозахисником Марком Фейгіним.

“Вони (російські окупанти – ред.) будуть тепленькі. Не буде в Росії останнього ідіота вірнопідданого, який не розумітиме, що ця війна програна з тріском. Ці останні рухи за ілюзію, розтягування часу, за спробу кігтями зачепитися за крижану прірву, укладаючи тисячі життів заради цієї ілюзії, є “лебединою піснею” російської кампанії в Україні. Сама війна може тривати довго. Але не залишиться в Росії жодної людини, яка вірила б у перспективи цієї війни”, – зазначив Арестович.

Головне питання – наскільки російська армія готова до холодів?

Ще в березні військові РФ страждали від обморожень кінцівок через погане взуття, одяг і відсутність обігріву. Якщо ситуація із забезпеченням в російській армії залишиться такою, як є, то для зима для них стане критичним випробуванням.

Щоб облаштувати прийнятні умови зимування, командування РФ, ймовірно, прагне побудувати лінію фронту вздовж населених пунктів.

Цим можна пояснити відчайдушні штурми Бахмута, Соледара і Сіверська — зимувати в полі в окопах перед Бахмутом буде складно. Значно краще провести зиму в межах міст. Але для цього їх спочатку треба захопити.

Скоріше за все зима матиме акумулюючий ефект, який проявить себе ближче до лютого. Тоді вплив важких умов накопичиться, що може призвести до відступу російських підрозділів на певних напрямках та зламу бойового духу.