Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення 5 вересня рекомендує показувати програми і передачі, керуючись Правилами в дні жалоби і пам’яті

Про це повідомляє прес-служба Нацради України.


Слід зазначити, що правило затверджено рішенням Нацради від 23.07.2015 № 1146 та зареєстровано в Мін’юсті 11.08. 2015 за № 967/27412.

Так, за постановою Верховної Ради України від 08.02.2018 № 2287-VІІІ 5 вересня вважається Днем з дня початку “червоного терору” – злочинної репресивної політики комуністичного режиму. В цьому році виповнюється 100 років.


Як пояснює Нацрада, радянський уряд 5 вересня в 1918 році в відповідь на Білий терор прийняв Декрет про червоний терор, який ставив завдання боротьби з контрреволюцією, спекуляцією і злочинами шляхом ізолювання “класових ворогів” в концентраційних таборах і фізичного знищення “всіх осіб, причетних до білогвардійських організацій, змов і заколотів”.

Раніше повідомлялося, в Житомирі курсанти військового інституту, які повинні були брати участь в заходах до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, влаштували демарш. Біля меморіалу «Жертвам фашизму в Україні» зібралися жителі Житомира. Як повідомляє місцевий телеканал СК1, деякі з них були з червоними прапорами, на яких радянські серп і молот були зашиті.

У заході планувалася участь курсантів Житомирського військового інституту, які повинні були забезпечити оркестрове супровід. Ще до початку акції курсанти поїхали, вважаючи неприпустимим знаходиться під червоними прапорами.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Також ми писали, що користувачів інтернет-мережі вразило фото, зроблене українським воїном зі Світлодарськ дуги.

«Ось так ось зусиллями кількох людей закривали танконебезпечні напрямки. Цілодобово в холоді і під дощем. Зате як приємно бачити результати своєї роботи, розуміти, що вніс свій внесок», – йдеться у повідомленні.


Трохи пізніше автор уточнив, що протитанкові їжаки були встановлені в районі Світлодарськ Дуги. Це стало причиною того, що інтернет-користувачі порівняли цю ситуацію з Великою Вітчизняною війною.