Прем'єр-міністр України заявив про те, що найближчим часом українцям потрібно готуватися до перепису населення, передає Корупція.Інфо.
На своїй сторінці в соціальній мережі Твіттер, політик опублікував звернення, в якому розповів, що цей крок необхідний для розуміння реальної кількості всіх верств населення, перерозподілу бюджету і відновлення виплат жителям окупованих територій.
"Треба готуватися до перепису населення. Ці підрахунки дадуть нам зрозуміти реальну ситуацію в країні, проблеми розвитку, використання ресурсів. Треба це робити максимально швидко", – повідомив Гройсман.
Те, що перепис уряд дійсно планує здійснити підтверджує і той факт, що сьогодні Кабінет міністрів погодився прийняти постанову про створення коміісіі по питанням проведення Всеукраїнського перепису.
Політики розповідають, що оцінювати демографічну ситуацію в країні де йде війна без перепису дійсно неможливо. А останній офіційний підрахунок жителів проводився тільки в 2001 році. Він повинен був бути проведений в 2016, але тоді уряд вирішив відкласти створення списків до 2020.
Треба готуватись до перепису населення. Ці підрахунки дадуть нам зрозуміти реальну ситуацію в країні, проблеми розвитку, використання ресурсів. Треба це робити максимально швидко.
— Volodymyr Groysman (@VGroysman) 18 квітня 2018 р.
І якщо вже розпочали говорити про перевірки та комісії, то нагадаємо раніше Корупція.Інфо, повідомляла про те, що соціальні інспектори почали контролювати та відвідувати квартири\будинки субсидіантів.
Тепер субсидії будуть жорстко контролювати та можуть відбирати. У Верховній Раді вже лежить законопроект, який може дати можливість ревізорам ходити квартирами та перевіряти, чи справді мешканці мають право на субсидії.
У такий спосіб держава хоче відстежувати тих нечесних українців, які оформлюють субсидії, але при цьому приховують свої реальні прибутки. Сьогодні у вигляді соцдопомоги в Україні щороку виплачується близько 70 мільярдів гривень.
Приховали прибутки – лишилися без субсидії. Українців перевірятимуть соціальні інспектори.
“Здійснив покупку на 50 тисяч гривень – субсидія не призначається”, – говорить директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
Чимало українців, які отримують субсидії, обурені новиною, що до їхньої оселі може завітати соціальний інспектор з перевіркою. Але є й ті, хто ініціативу з інспекторами підтримує. Деякі кажуть, що жодних перевірок не бояться.
Сьогодні субсидії отримують близько шести із половиною мільйонів українців. У Мінсоцполітики припускають, дехто може жити не за статками і приховує реальні доходи, аби отримувати соціальну допомогу:
“Допустимо, сім’я може не вказати когось зі складу зареєстрованих, “забувши”. В основному забувають про тих, хто має найвищі доходи. Або сім’я може не вказати якісь види доходів, які отримує той чи інший член сім’ї. Це є підставою для того, щоб припинити субсидію”.
І виявити такого нечесного отримувача субсидії – робота соціального інспектора. Він зможе завітати до оселі й на власні очі побачити, як живе родина. Щоправда, такі перевірки будуть не загальними, а індивідуальними, обіцяють в Мінсоцполітики. А от не пустити ревізора до оселі така родина не матиме права.
“Соціальний інспектор виходить на місце, відвідує конкретну сім’ю чи домогосподарство, складає акт обстеження, як живе родина. Тобто щодо домогосподарства чи сім’ї, які не допустять соціального інспектора, будуть ухвалені рішення щодо непризначення соціальної допомоги”.
Тож, якщо отримуєте субсидію і при цьому дозволили собі з’їздити за кордон на відпочинок, або, скажімо, здійснили покупку на суму понад 50 тисяч гривень, то субсидію можуть забрати.