Закон України «Про Національне бюро фінансової безпеки України» вже найближчим часом має розглянути Верховна Рада, передає Корупція.Інфо.
Згідно з проектом документу, в Україні може бути створено новий орган з протидії економічним злочинам, а саме Національне бюро фінансової безпеки (НБФБ).
Популярне: Смертельна ДТП у Кривому Розі: Оприлюднили фото загиблих
Як вважають автори законопроекту, новостворена структура притягуватиме до відповідальності виключно злісних неплатників, а прискіпування до добросовісних суб’єктів підприємницької діяльності унеможливить.
«З прийняттям законопроекту №8157 розпочати кримінальне провадження до повної процедури адміністративного та судового оскарження рішення податкового органу стане неможливим. І навіть узгоджена сума донарахованих податківцями податків, якщо вона після перевірки вчасно буде сплачена платником, не зможе бути використана в якості підстави для кримінального переслідування такого підприємця», – запевняє голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.
Нова структура має зосередити свою увагу на системних, а головне, дійсно умисних правопорушеннях. А виправлення помилок у податковій звітності чи інші незначні та несистемні недоліки в роботі підприємців стане обов’язком реформованої Державної фіскальної служби
«Системне вивчення природи зловживань та порушень надасть аналітикам НБФБ змогу виявляти так звані «законодавчі шпарини», у тому числі неоднозначність норм законодавства, економічне підґрунтя та юридичні умови, що дозволяють або навіть спонукають підприємців ухилятися від сплати податків або брати участь у побудові схем», – підкреслила Южаніна.
Основні зусилля нового органу передбачається зосередити на аналізі та вироблені стратегічних та тактичних аналітичних продуктів, які стануть основою для прийняття обґрунтованих рішень.
Нагадаємо, нардеп від фракції «БПП» Мустафа Найєм вважає, що формування нового правоохоронного органу – Національного бюро фінансової безпеки, є надзвичайно небезпечним для всієї системи правоохоронних органів.
«По суті, пропонується створити нове економічне СБУ, з дуже схожою формою підзвітності та функціоналом. Для розуміння, директор головного правоохоронного органу щодо розслідування та запобігання економічних злочинів буде звільнятися за особистим рішенням президента або 150 народних депутатів. Ніякого колегіального рішення. Ніяких перевірок, аудиту , балансів чи запобіжних заходів від конфлікту інтересів», – пояснює політик.