У Мінську заявляли, що чисельність регіонального угруповання складе 70 тисяч осіб, з яких 9 тисяч – росіяни. Але поки що на території Білорусі, за даними ГУР, є приблизно 3 тисячі російських військових. Біля північних кордонів України перебувають 6 батальйонів та загін сил спеціальних операцій – це білоруські війська.
Лукашенко не хоче, щоб його армія брала участь у війні проти України. Проте Путін наразі активно перекидає свої війська до Білорусі, тож українці непокояться, чи може загрожувати новий наступ з того напрямку.
Представник ГУР Міноборони Андрій Черняк розповів, за яких умов може відбутися новий наступ з Білорусі та чи варто бути напоготові. Починаючи з квітня, Лукашенко всіма зусиллями намагається уникнути відкритого вторгнення збройних сил Білорусі на територію України.
“Безумовно, він уже став учасником війни, надавши свою територію для російської агресії. Але він намагається уникнути того, щоби збройні сили Білорусі заходили на територію України, – розповів Андрій Черняк.
І, якщо Лукашенко таки погодиться надати Путіну свої війська, він допоможе йому хіба що кількістю, проте не якістю. У ГУР зауважили, що потенційна небезпека з боку Білорусі для України є. З території республіки проводять запуски ударних іранських БПЛА, туди перемістили літаки МіГ-31К, які можуть нести ракети “Кинджал”.
До першого нападу на Україну з білоруського плацдарму агресор залучив приблизно 40 батальйонних тактичних груп. Ці війська наступали на Київську, Чернігівську та Сумську області. За російськими мірками, це були найбільш боєздатні, оснащені та професійні підрозділи.