США мають дані, що Росія готує випробування торпеди з ядерним зарядом.
Сполучені Штати спостерігали за російськими військово-морськими суднами, які протягом останніх тижнів готувалися до можливого випробування нової торпеди з ядерним зарядом.
За даними США, серед кораблів, які брали участь у підготовці ядерного випробування, був підводний човен з крилатими ракетами “Бєлгород”, здатний запускати безпілотні підводні апарати, зокрема торпеду “Посейдон”. Про це CNN повідомив американський високопосадовець на умовах анонімності.
Протягом останнього тижня США зафіксували вихід російських суден з полігону в Північному Льодовитому океані та їхнє повернення до порту без проведення випробувань. Американська розвідка вважає, що це може свідчити про технічні труднощі росіян.
“Це можна розглядати як частину загальної картини і нещодавньої військової практики Росії, яка відправила погано підготовлені і недостатньо оснащені війська в Україну. Військова промисловість Росії переживає важкі часи, і ми також бачимо, що західні санкції щодо високотехнологічних військових товарів мають ефект і повинні бути продовжені”, – вважає джерело CNN.
У США вважають, що Росія може повторити спробу випробувати торпеду, але відзначають, що води в районі незабаром почнуть покриватися льодом, що обмежить часове вікно проведення такої операції.
Торпеда “Посейдон” – це ядерний безпілотний підводний апарат, здатний нести як звичайні, так і ядерні боєприпаси. Ядерна силова установка надає “Посейдону” практично безмежну дальність польоту. Американські посадовці раніше вказували, що головна мета “Посейдону” – викликати масштабне ядерне цунамі, призначене для затоплення та опромінення прибережних міст США.
Ймовірно, задля переговорів з Україною Росія намагається тиснути на міжнародне співтовариство. Однак кожен має ставитися до необхідності зупинити агресію РФ так само серйозно, як і до кліматичних проблем.
Ядерні погрози Росії можуть бути натяком про застосування проти України іншої нищівної зброї.
Західним союзникам слід дати Москві зрозуміти, що це може стати причиною для НАТО застосувати статтю про спільну оборону.