Рішення лідера ВО “Свобода” Олега Тягнибока не йти в президенти, а натомість висунути екс-віце-спікера Руслана Кошулинського — нестандартне для української політики рішення, яке може спрацювати “Свободі” в плюс.
Про це на своїй сторінці у “Фейсбуці” написав політтехнолог Тарас Загородній.
“Читачі просять прокоментувати рішення лідера “Свободи” Олега Тягнибока не йти в президенти, а висунути Кошулинського. Рішення нестандартне для української політики, в якій переважають партії вождистського типу. Але у випадку з партією “Свобода” може і спрацювати у великий плюс, оскільки партія — чи не єдина з виразною та зрозумілою ідеологією”, — вважає каже Загородній.
Політтехнолог зазначає, що цей крок може мобілізувати правий електорат, на який претендують три партії — “Свобода”, “Національний корпус” і “Правий сектор”.
“Якщо їм вдасться консолідувати зусилля, то вони здатні подолати 5 % бар’єр на наступних парламентських виборах. Якщо ж ці партії підуть різними колонами, кожен окремо, то тільки роздеруть свій електорат”, — зазначає експерт.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
За словами політтехнолога, висунення в президенти Кошулинського передусім змушує очільника “Національного корпусу” Андрія Білецького “стишити” свої амбіції.
“Висунення офіційно не лідера партії “Свобода” (безумовно найсильнішого гравця на правому фланзі), змушують у першу чергу лідера “Національного корпусу” Білецького зменшити свої вимоги (зокрема висунути свою кандидатуру на пост Пезидента), не висуватися в Президенти і йти загальної колоною в парламент. Інакше вже сам Білецький ризикує бути незрозумілим своєму електоратові, який скоріше за все перейде до сильнішого гравця — до “Свободи”. Але подивимось, як це все спрацює. У нас часто найкращі ідеї вмирають на стадії виконання”, — каже Тарас Загородній.