У Білорусі зник українець Павло Гриб, який напередодні домовився про зустріч з дівчиною з Росії. Однак, з цього побачення хлопець не повернувся. В Україні його шукають батьки, а у Білорусі – представники ФСБ, передає Корупція.Інфо.

Популярне: Невимовний біль… На Львівщині поховали відомого ветерана АТО, який наклав на себе руки. Причина наводить жах
 

Павлу лише 19. Він інвалід дитинства, через проблеми зі здоров'ям був змушений кинути університет. Єдиним вікном у світ для хлопця став інтернет. У мережі познайомився з дівчиною з Росії. І закохався. Вони домовилися зустрітися на нейтральній території – у Білорусі. Батько Павла – ветеран АТО, колишній прикордонник – був проти поїздки. Але хлопець на вмовляння не зважав. У День Незалежності сів у автобус і рушив на зустріч.

Як звуть дівчину, у яку закохався Павло, родина не знає. Щоб отримати хоч якусь інформацію, сестра взялася перечитувати листування брата у Skype.

Ось останні повідомлення перед подорожжю. Невідома росіянка пише під ніком і українською. Побачитися вперше пара вирішила у одному з парків Гомеля.

Переписка Павла Гриба з дівчиною з Росії

Павла вдома очікували вже наступного дня. Однак, він не повернувся, на дзвінки не відповідав. Батько кинувся за сином у Гомель, розпитував водіїв на вокзалі, місцевих правоохоронців. Врешті, прикордоники повідомили: Павло у розшуку за статтею "екстремізм". Його розшукує ФСБ міста Сочі.

Ця дівчинка теж була наче з Сочі. І я зрозумів, що це була цілеспрямова операція ФСБ, щоб витягти його на територію Білорусі і там затримати,
– сказав батько зниклого українця Ігор Гриб.

Однак, де саме хлопець зараз – невідомо. Сам батько вважає, сина затримали, ймовірно, через його антиросійські дописи у соцмережах.

Посольство України в Мінську вже направило ноту до МЗС Білорусі з метою з'ясувати місцезнаходження хлопця.

Я вже зв'язувався з УВС Гомеля, УВС Вітебська. Він (Павло Гриб – 24) не утримується в слідчому ізоляторі. Якщо б він був затриманий, то він би там утримувався для подальшої передачі,
– зазначив перший секретар Посольства України в Республіці Білорусь Олександр Новосьолов.

Це вже не перший такий випадок в Україні. У 2014-ому киянин Станіслав Клих поїхав до своєї дівчини в місто Орел, що у Росії, і зник. Пізніше стало відомо, що російські спецслужби затримали його та під тортурами змусили зізнатися, що він нібито брав участь у Першій чеченській війні і вбивав там російських військовослужбовців.

А у вересні 2016 року в Москві затримали Романа Сущенка – французького кореспондента інформаційного агентства "Укрінформ". В Росію він поїхав до родичів, але федеральні спецслужби звинуватили його у шпигунстві та затримали. Тому правозахисники радять, якщо все-таки потрібно їхати до Росії або в окупований Крим, повідомте про це хоча б одній людині. Також правозахисники радять перед подорожжю закрити свої сторінки у соцмережах.