Як передає ТСН, дитині потрібна діагностика в закордонній клініці, щоб встановити точний діагноз.
У багатодітній родині переселенців з Криму нове і ще більш страшне випробування – захворів молодший з 5 дітей. До того ж його хвороба очевидна, але лікарям ніяк не вдається визначити остаточний діагноз, щоб почати ефективне лікування.
«Життя і так нас не балувало, але зараз ми зіткнулися з великою проблемою. Наймолодшому синові Артему (5 років) зробили операцію – пухлина головного мозку. Приблизно три місяці тому з Темчик почали відбуватися дивні речі. Він міг бігати зі старшими братами хоч цілий день, але іноді став падати. Потім вечорами говорив, що дуже втомився і не може їсти … Потім він почав ніби спеціально падати на бік і говорити, що не відчуває ногу, або вона у нього болить », – згадують рідні, як у хлопчика розвивалася хвороба.
Оскільки такий стан у дитини було не кожен день, то батьки навіть не підозрювали, що це страшні симптоми. Коли ж падіння сина почали бути по кілька разів на день і навіть схожі на напади епілепсії, дитини терміново почали возити на прийом до лікарів.
«Ситуація ускладнювалася тим, що в нашому населеному пункті немає дитячого невролога, а візит до сімейного лікаря і профілактичний огляд ми планували на середину серпня, якраз перед школою потрібно було брати довідки для школи. Але, все ж зателефонували сімейним лікарем, і вона дала нам направлення на консультацію в дитячу неврологію.
Так як були вихідні дні з нагоди Дня Незалежності, то поговоривши з лікарем, ми приїхали до лікарні 26 августа … Саме цей день перевернув життя нашої родини в перший раз. Темі зробили МРТ голови і на ньому виявилася пухлина », – розповідає мама хлопчика.
Саме після цього лікарі наполягли на негайній операції, щоб зупинити напади.
«2 вересня нам пішли не в перший клас, а почали перший етап боротьби за життя Тьоми. Важкі вісім днів очікування і тривалих нападів, які в деякі дні доходило до 7. 10 вересня – день операції. Яка ж була наша радість, коли після операції (це були вихідні) наш малюк відчував себе добре, сидів, їв і сміявся з татом і старшими братами і сестричкою, які влаштували йому сюрприз. Але ось результати гістології нас шокували. Стосовно першого висновку – анапластична олігоастроцітома (злоякісна пухлина) », – додає мама хлопчика.
Лікарі були готові почати агресивну, але дієву для таких діагнозів, променеву терапію. Але один з лікарів все ж засумнівався в діагнозі, тому вирішили провести повторну гістологію.
«Відповідь поставив нас і лікаря в тупикову ситуацію: пухлина виявилася не такою злоякісної – дізембріопластіческая нейроепітеліальние пухлина», – каже жінка.
При такому діагнозі призначається менше важке лікування. Але потрібно знати напевно, який з діагнозів правильніший. Родині радять звернути матеріал на аналіз вже в закордонну клініку, яка повинна поставити остаточну крапку в постановці діагнозу і потім і підібрати найбільш ефективне лікування.
«Потрібно робити ще перевірочні обстеження для уточнення діагнозу і адекватного лікування. Рекомендують відправляти на дослідження за кордон, але на це потрібні великі гроші, якими ми не маємо в своєму розпорядженні. Ми знайшли клініку в Німеччині, але сума тільки депозиту може становити 3500 – 4000 EUR. Будемо вдячні за будь-яку допомогу! » – каже мама Артемка.
Реквізити для допомоги:
4441 1144 2146 0716 в гривні
5375 4199 0632 3744 в євро
5375 4188 0856 7580 в доларах
Вікторія Бісева